ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل از بامداد امروز تخریب روستای «الخان الاحمر» واقع در جنوب شرقی قدس را آغاز کرده است


به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز؛ نیروهای ارتش اسرائیل از بامداد امروز (۱۳ تیرماه) منطقه «الخان الاحمر» در جنوب شرقی قدس را منطقه بسته نظامی اعلام کردند و با تجهیزات نظامی بزرگ و بلدوزر وارد این منطقه شدند.
در همین رابطه، ولید عساف، مسئول سازمان مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک سازی با بیان این که بلدوزرها از صبح امروز مشغول تخریب راه منتهی به خیابان اصلی و منطقه خان احمر هستند، از فلسطینیان خواست با حضور در این منطقه مانع تخریب این روستا توسط اسرائیل شوند.
وی افزود: بلدوزرها با برداشتن موانع آهنی کنار خیابان، راه را برای ورود تجهیزات سنگین به منطقه و تخریب آن آماده کردند.
اسرائیل مدعی است که خانه‌های فلسطینیان در این روستا که حدود ۷۰۰ نفر جمعیت دارد و عمدتا از طریق پرورش گوسفند امرار معاش می‌کنند، بدون مجوز ساخته شده است.
گفتنی است؛ لیز تروسل، سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته در نشست مطبوعاتی خود در ژنو از اسرائیل خواست به حقوق ساکنان این روستا مبنی بر ماندن در سرزمین خود احترام گذاشته و از تخریب آن صرف‌نظر کند.
وی ضمن ابراز نگرانی از گزارش‌های رسیده در ارتباط با تصمیم اسرائیل برای تخریب روستای «الخان الاحمر»، گفت: بیش از ۱۸۰ نفر در این روستا زندگی می‌کنند که نیمی از آنها کودک هستند.