مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: از برنامه های جدید بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر، برنامه پرونده های الکترونیک در بخش خصوصی و دولتی است که در بخش دولتی در تمام بیمارستان های استان آغاز و تمام کارهای بیماران بستری از طریق الکترونیک انجام می شود .

به گزارش سنت نیوز، صفدری در جمع خبرنگاران افزود: بیمارستان ها موظف هستند برای هر بیمار بستری که دارای دفترچه بیمه سلامت است هرگونه خدمات از جمله دارو، تصویربرداری و تجهیزات پزشکی تهیه و تجهیز و در پرونده الکترونیک درج کنند و در پایان کسانی که دفترچه بیمه روستاییان و عشایر دارند تنها پنج درصد فرانشیز پرداخت و کارمندان دولت و سایر اقشار ۱۰ درصد پرداخت کنند و هزینه بیماران خاص نیز ۱۰۰ درصد توسط دولت پرداخت می شود .

وی افزود: اگر کسی توان پرداخت این میزان از سهم خود را نیز نداشته باشد تخفیف ویژه محاسبه می شود.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته با روسای بیمارستان های زاهدان، زابل و ایرانشهر در تمام بیمارستان های استان پزشکان متخصص و فوق تخصص به صورت دائم حضور دارند و پرداخت های آنان نیز به روز شده تا انگیزه خدمت برای کسانی که در این استان حضور می یابند و در نقاط کم برخوردار به مردم خدمت می کنند بیشتر شود .

وی گفت: برنامه نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت پایلوت در سراوان در حال اجراست و سال آینده در تمام شهرهای استان اجرایی می شود .

وی اظهار داشت: هم اینک ۵۷۹ پزشک متخصص در سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند که این مهم نشان از رشد ۱۵ برابری نسبت به قبل انقلاب دارد .

وی پزشکان عمومی استان در قبل از انقلاب را ۱۳۱ نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۸۰۳ پزشک عمومی در استان داریم که رشد ۶ برابری را نشان می دهد .

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: ۲۰ نفر کارشناس پرستاری قبل از انقلاب هم اکنون به ۲ هزار و ۷۱۳ نفر افزایش یافته که از رشد ۱۳۵ برابری برخوردار است .

وی بیان کرد: قبل از انقلاب کمتر از ۳۰ بهورز در سیستان و بلوچستان خدمت می کردند اما اکنون به هزار و ۳۶۲ نفر افزایش یافته که رشد ۴۵ برابری دارد و ۲۸ خانه بهداشت روستایی قبل از انقلاب اکنون به ۹۷۸ باب افزایش یافته که حکایت از رشد ۳۴ برابری است .

صفدری گفت: ۶۵ مرکز خدمات جامع سلامت قبل از انقلاب به ۲۳۷ باب بعد از انقلاب رسیده که حکایت از رشد چهار برابری و همچنین تخت های بستری قبل از انقلاب ۴۹۵ تخت و بعد از انقلاب ۲ هزارو ۷۹۸ تخت بستری در سیستان و بلوچستان داریم که رشد پنج برابری را نشان می‌ دهد .

وی افزود: قبل از انقلاب هشت پایگاه اورژانس در استان داشتیم که بعد از انقلاب به ۱۴۱ پایگاه افزایش یافت و رشد ۱۸ برابری را نشان می ‌دهد .

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار کرد: جمعیت استان قبل از انقلاب بیش از یک میلیون نفر بود که اکنون به بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است .