با عنایت مقام معظم رهبری، بزرگترین پروژه اقتصادی و ریلی کشور پس از ۱۰ سال معطلی روی خط توسعه قرار گرفت و امروز عملیات ریل گذاری آن کلید می خورد.

به گزارش سنت نیوز، ۱۵ آذرماه سال ۱۳۸۹ در روزهایی که هر روز فرصت و استعداد جدیدی برای سرمایه گذاری در چابهار شکوفا می شد، کلنگ پروژه ای با حضور رئیس جمهور وقت به زمین زده شد که قرار بود با وصله ای آهنین به طول هزار و ۳۵۰ کیلومتر در ۲ مرحله، سرخس و چابهار را به هم متصل و دسترسی کشورهای آسیای میانه به اقیانوس هند را آسان تر کند.
مقرر شد این خط ریلی از دروازه شرقی اسکله شهید بهشتی چابهار آغاز و با عبور از شهرستان های کنارک، نیکشهر، ایرانشهر و خاش در نهایت به زاهدان متصل  شود و در ادامه با گذر از بیرجند و مشهد سودای رسیدن به سرخس را در سر می پروراند.
در این میان بروز یک ضعف کافی بود تا پروژه ای که قطعه اول آن حدفاصل چابهار _ زاهدان تازه شروع شده بود، به دلیل کمبود منابع، خیلی زودتر از آنچه تصور می شد بخوابد، تا این که در سال ۹۲ استارت مجدد کار زده شد.
در همان سال، قرارداد ساخت این پروژه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بسته و به موجب این قرارداد مقرر شد طی ۵ سال یعنی تا پایان سال ۹۶ عملیات محور چابهار – زاهدان به پایان برسد.
اما این مهم محقق نشد و در مهر ماه ۹۵، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار میزان پیشرفت این پروژه را ۳۰ درصد اعلام و اذعان کرد که از آنجایی که این پروژه به صورت جدی و سه شیفت در حال پیشرفت است، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد، اما هنوز سوت قطار در محور چابهار – زاهدان شنیده نمی شود.
این پروژه بزرگ اقتصادی در ادامه با مشکل مالی مواجه شد، اما باز هم عنایت رهبر معظم انقلاب گره گشای کار شد و ایشان با برداشت ۳۰۰ میلیون یورو جهت تسریع در ساخت این طرح بزرگ ریلی از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و دیگر مانعی برای ساخت این پروژه وجود ندارد و قرار است امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی مراحل ریل گذاری آن آغاز شود.