مسوولان دستگاه‌های مختلف شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری در محدوده سواحل مکران از ۲۴ ساعت گذشته پس‌از هشدارهای هواشناسی مبنی بر توفان،رعد و برق و باران به حالت آماده باش درآمدند

به گزارش سنت نیوز؛ نشست‌های جداگانه ستاد مدیریت بحران در پی هشدارها و اخطاریه‌های هواشناسی مبنی بر ورود سامانه‌های بارشی حاره‌ای و مونسون به جنوب شرق کشور با حضور مسوولان دستگاه‌های عضو این ستاد در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری برگزار شد.

به گفته معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار این نشست به منظور ارزیابی میزان آمادگی مجموعه ستاد بحران و بررسی کمبودها و مشکلات این مجموعه و همچنین هماهنگی‌های لازم برای آمادگی و اقدام بموقع و سریع جهت مقابله با بحران احتمالی برگزار شد.

رحمدل بامری افزود: در این نشست مقرر شد کارگروه‌های ستاد بحران شهرداری‌های چابهار، پلان و دهیاران در روستاهای مختلف نسبت به بازدید مسیل‌ها، کانال‌ها و نقاطی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد اقدام کنند.

وی بیان کرد: دفترامور روستایی و شوراها استانداری نیز براساس اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی ومدیریت بحران به دهیاران هشدار داده شده است.

معاون عمرانی فرماندار چابهار گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی شماره ١٠ صادر شده اداره کل هواشناسی استان در خصوص‌ ورود سامانه بارشی همراه با رگبار ، رعد و برق و احتمال بارش تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و مسیل‌ها از روز جمعه تا اواخر وقت یکشنبه در سطح استان و شهرستان ضرورت دارد
عادل عفتی بیان کرد: شهروندان ضمن رعایت نکات ایمنی و هشدارهای سازمان‌های مربوطه در زمان فعالیت سامانه بارشی از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی افزود: همچنین شهروندان از سفرهای غیر ضروری و تردد جاده‌ای با احتیاط کامل رفتار کنند.

معاون عمرانی فرماندار چابهار با اشاره به اینکه کشاورزان هم تمهیدات لازم را در صورت سیلاب رودخانه تدارک ببیند تا از خسارت احتمالی جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: همچنین اعضای ستاد بحران، بخشداران و دهیاران ضمن آمادگی کامل تا سامانه جوی در محل حوزه استحفاظی حضور داشته باشند.