ژنرال، جان آلن فرمانده وهماهنگ کننده ائتلاف بین المللی علیه تروریسم، روز پنجشنبه ۱۶-۱۰-۲۰۱۴ اعلام کرد، گروه های تندرو در جنگ با ارتش عراق در استان انبار پیشرفت های قابل توجهی را احراز کرده اند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از العربیه، هماهنگ کننده ائتلاف علیه تروریسم یک کنفرانس مطبوعاتی از اینکه حملات هوایی علیه پایگاه های داعش در عراق و سوریه به معادله “نه باخت و نبرد” در جنگ منجر شود، هشدار داد.
Iraqi Army soldiers work in a Russian-made multiple rocket launcher known as the TOS-1A during training at a military camp in Baghdad
ژنرال آلن با اشاره به اینکه همه کشورهای ائتلاف متفق اند که راه حل نظامی به تنهایی برای مقابله با داعش کافی نیست، گفت: “در مرحله کنونی وضعیت عراق یکی از مهمترین چالش ها و مشکل اساسی ائتلاف بین المللی است و ضروری است که اول ثبات سیاسی دولت عراق تضمین شود”.

این در حالی است که تونی بلینکن، مشاور معاون امنیت ملی آمریکا، گفته است که ایالات متحده و کشورهای ائتلاف بین المللی علیه داعش، نیروی زمینی به عراق اعزام نخواهند کرد بلکه با پشتیبانی هوایی از نیروهای زمینی عراق اکتفا خواهند کرد.