مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان گفت: در راستای تحقق شعار سال ۲ باب کارخانه در شهرستان سراوان احداث شده است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش سنت نیوز؛ به اعتقاد کارشناسان نامگذاری سال ۹۹ به عنوان “جهش تولید”  با توجه به فراهم سازی زیر ساخت های لازم توسط مسئولین می تواند راهکار مناسبی برای برون رفت از شرایط بد اقتصادی باشد که با به چرخش در آمدن چرخ های تولید می توان نقش موثری در معیشت مردم ایفا کرد.
با تحقق شعار سال و با رفع موانع تولید و سر و سامان دادن محیط کسب و کار می توان مشکلات اقتصادی و بیکاری بسیاری از افراد جویای کار به ویژه جوانان را مرتفع ساخت اما همه این موارد مستلزم حمایت از کار آفرین و تسهیل گری است که می طلبد دولت در این زمینه اقدامات مناسبی انجام دهد تا با عملی شدن شعار سال شاهد رشد اقتصادی در جامعه باشیم.
با تلاش مسئولین با فراهم سازی زیر ساخت های لازم و همت جوانان در امر حفظ و ایجاد اشتغال در زمان تحریم های ناجوانمردانه و بی رحمانه سران کفر می توان گام های موثری در راستای اقتصاد مقاومتی و عملی کردن شعار سال برداشت و شاهد تبلور جهش تولید با تدبیر متولیان امر و همت کارآفرینان بود.
از آنجایی که استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان سراوان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی در زمینه کارآفرینی دارد که موجب توسعه استان می شود، می توان با فعال سازی معادن به عنوان نقاط قوت استان برای افزایش تولید و توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته گام های موثری برداشت.