کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه واقع است و چندی است که به عنوان نماد مقاومت در برابر اسلام‌گراهای دولت اسلامی در کانون توجه جهانی قرار گرفته است.

به گزارش سنت نیوز به نقل از رادیو کوچه، اعتراض به سیاست دولت ترکیه در قبال کوبانی، که به برخورد معترضان کرد با پلیس و گروه‌های اسلام‌گرا و ملی‌گرا، در شهرهای کردنشین و استانبول، تاکنون بیش از ٣۵ کشته بر جای گذاشته است.

معترضان کرد که علاوه بر پلیس از سوی گروه‌های اسلام‌گرا و ملی‌گرای ترک نیز مورد حمله قرار گرفته‌اند، بنابه درخواست حزب دمکراتیک خلق‌ها، اصلی‌ترین حزب کردهای ‫‏ترکیه، برای فشار به دولت این کشور برای حمایت از کوبانی به خیابان آمده‌اند.

بنابه گزارش خبرنگار کوچه در ترکیه، اسلام‌گراهای ترکیه به صورت علنی با چاقو و چماق در همکاری با پلیس این کشور به مقابله با معترضان می‌پردازند.

همچنین در دیاربکر بزرگترین شهر کردنشین ترکیه علاوه بر پلیس، ارتش این کشور نیز وارد شهر شده و تانک‌هایش را در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر مستقر کرده است.

22

از سوی دیگر ارتش ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از حملات هوایی تازه به موضع گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی در اطراف شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه خبر داده است.

براساس بیانیه ارتش آمریکا که نهم اکتبر منتشر شده است، بمب افکن‌های آمریکایی ۹ نقطه از موضع داعش، از جمله یک ساختمان، یک دستگاه تانک و یک قبضه مسلسل سنگین را در جنوب کوبانی و همچنین یک واحد بزرگ و دو واحد کوچک این گروه در شمال کوبانی بمباران کرده‌اند.

هم زمان با تشدید بمباران‌های آمریکا، گزارش‌ها حاکی از آن است که شبه نظامیان کرد که از شهر کوبانی دفاع می‌کنند بیشتر بخش‌های شهر را در کنترل خود دارند.

کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه واقع است و چندی است که به عنوان نماد مقاومت در برابر اسلام‌گراهای دولت اسلامی در کانون توجه جهانی قرار گرفته است.

مقامات نظامی آمریکا می گویند که حملات هوایی به تنهایی مانع از سقوط این شهر نخواهد شد. با این وجود در ظرف ۷۲ ساعت گذشته حملات هوایی جنگنده های آمریکایی در دفاع از کوبانی شدت گرفته است.