دانشمندان آمریکایی در تحقیقی تازه به این نتیجه رسیدند که سبک زندگی دینی، با پایین آوردن فشار خون، باعث ارتقای سلامت افراد می‌شود.


به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه خبری «‌AboutIslam»؛ نتایج این تحقیق که در مجله انجمن قلب آمریکا به چاپ رسیده، نشان داد که سبک زندگی دینی در کاهش فشار خون سیستولیک(فشار درون سرخ رگ‌ها در حالت انقباض قلب) مؤثر است.
گبنگا اوگدگبه (Gbenga Ogedegbe)، مسئول ارشد این تحقیق و مدیر مرکز تغییر سالم رفتار در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک می‌گوید: برخورداری از سبک زندگی توأم با باورهای دینی در بهبود فشار خون بسیار مؤثر است.
این برنامه جدید که «رویکرد‌های مبتنی بر ایمان برای درمان فشار خون بالا» نام دارد، نخستین و بزرگترین تحقیق درباره آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار برای ارزیابی تأثیر سبک زندگی فراگیر بر کاهش فشار خون است.
این تحقیق توسط یک کلیسای آمریکایی در دالاس و بر روی اعضای آفریقایی‌تبار آن که ۷۶ درصد آنان زنان با میانگین سنی ۶۳ سال بودند، انجام شد.
اوگدگبه گفت: آزمایش‌های قبلی هم تأثیر مثبت ایمان بر درمان سرطان، کاهش وزن و افزایش مصرف میوه و سبزیجات را میان کسانی که مرتب به عبادت می‌پردازند، نشان داده است.