خانه » افغانستان » ارتش پاکستان: حمله به دانشگاه کشاورزی پیشاور از افغانستان رهبری شده بود

ارتش پاکستان: حمله به دانشگاه کشاورزی پیشاور از افغانستان رهبری شده بود

به گزارش سنت نیوز، به نوشته روزنامه نیشن، آصف غفور، مدیر اجرایی روابط عمومی ارتش پاکستان به کانال‌های تلویزیونی گفت که از خاک افغانستان برای این حمله استفاده شده است چون تروریست‌ها با رهبری‌شان در افغانستان ارتباط داشتند.

وی ادامه داد: مدیرکل عملیات افغانستان قرار است به پاکستان بیاید و شواهد و مدارک لازم درباره پناهگاه‌های تحریک طالبان پاکستان در افغانستان به او داده می‌شود. افغانستان باید در مرزهایش با این تروریست‌ها مقابله و دولت کابل از صلح و نظم در افغانستان حفاظت کند.

در پی حمله افراد مسلح طالبان پاکستان به خوابگاه یک دانشگاه کشاورزی در پیشاور که روز جمعه رخ داد، دستکم ۹ تن کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

پلیس با حضور در “موسسه آموزش کشاورزی” پیشاور در عملیاتی دو ساعته تمام مهاجمان را از پای درآورد.

سخنگوی طالبان پاکستان روز جمعه با پذیرش مسؤولیت این حمله مدعی شد که آنها یک خانه امن آژانس اطلاعات ارتش را هدف قرار دادند.

افراد مهاجم که برقع زنانه پوشیده بودند قبل از ورود به حیاط دانشگاه یک نگهبان را هدف قرار دادند.

یکی از دانشجویان این دانشگاه گفت که ۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند اما در زمان حمله بیشتر آنها برای تعطیلات رفته بودند و تنها ۱۲۰ نفر حضور داشتند.

شبکه “جئو تی وی” به نقل از منابع محلی گزارش داد که سه فرد مسلح وارد محوطه دانشگاه شده و به صورت بی‌هدف به سمت دانشجویان شلیک کردند.

در دسامبر ۲۰۱۴ نیز طالبان پاکستان با حمله به مدرسه عمومی ارتش پاکستان در پیشاور ۱۳۴ تن از دانش‌آموزان را کشت که یکی از خونبارترین حملات در تاریخ پاکستان بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*