استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با داشتن ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، مرز آبی و خاکی، صنایع شیلاتی و معادن آماده جهش بزرگ اقتصادی است

به گزارش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی جمعه شب در نخستین همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار اظهار داشت: همچنین این استان با دارا بودن ظرفیت های بیشمار در بخش های مختلف برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی داخلی و خارجی امن است.
وی بیان کرد: فضای سیستان و بلوچستان بیش از هر زمان دیگری آماده سرمایه گذاری و یک جهش بزرگ اقتصادی است و می تواند یکی از توسعه یافته ترین استانهای کشور شود.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ایجاد اشتغال از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد کارخانه های مختلف می تواند از خام ‌فروشی جلوگیری کند.
وی تصریح کرد: در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به سیستان و بلوچستان توسعه بندر، تکمیل راه آهن چابهار- سرخس، ساخت بزرگراه، حل مشکلات آب آشامیدنی، فضاهای آموزشی و بهداشت مورد تاکید و از مصوبات بوده است.
موهبتی بر توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: همایش فرصت های سرمایه گذاری به جذب سرمایه گذار کمک می کند و نگاهها به این استان را تغییر می دهد.
وی به حضور گردشگران در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: گردشگری یکی از صنایع پاک و موثر در توسعه منطقه است و باید زیرساخت های آن و مشکلات حمل و نقل هوایی و جاده ای هرچه سریعتر مرتفع و راههای مواصلاتی ۲ بانده شود.
استاندار سیستان و بلوچستان از همه مسئولان خواست که هرگونه موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاری را مرتفع و به جذب سرمایه کمک کنند تا شاهد توسعه پایدار این استان باشیم.
وی تکمیل طرح های نیمه تمام، حل مشکلات مردم در بخش مختلف و ایجاد رفاه و آسایش مردم را خواستار شد.
نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان ۲۸ و ۲۹ دی در سالن همایش های منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.