استاندار سیستان وبلوچستان گفت: دولت همواره به این استان نگاه ویژه‌ای داشته و سند توسعه شرق در سالجاری عدد ملی گرفت که در حوزه رونق این استان بسیار مهم است

به گزارش سنت نیوز؛ احمدعلی موهبتی شامگاه پنجشنبه ۳ بهمن ماه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد افزود: حضور مسوولان کشوری در مناطق سیلزده جنوب استان و پیام رهبر معظم انقلاب موجب دلگرمی مردم و دل سردی دشمنان نظام شد.
وی اظهار داشت: با توجه به حجم آب در مناطق سیلزده تلفات جانی نداشتیم که این امر بسیار خوشحال کننده است.
موهبتی ادامه داد: امیدوار هستیم بودجه سیستان و بلوچستان به نسبت سال‌های گذشته ارتقا یابد و شاهد رشد و توسعه در منطقه باشیم.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به حجم آب شدن برف در کشور افغانستان و به تبع آن ورود آب به سیستان مشکل لایروبی انهار در منطقه باید به قید فوریت مورد توجه قرار گیرد.
موهبتی گفت: یک یادگار به یاد ماندنی از این دولت خواستاریم و آن هم حل مشکل آب آشامیدنی برخی مناطق سیستان و بلوچستان است که پیشنهاد اختصاص ۲۰۰ میلیون یورو به این بخش را خواستاریم.
وی اظهار داشت: در حوزه شاخص راه‌ها سیستان و بلوچستان مشکلات بسیاری وجود دارد که نیاز است به آن توجه ویژه‌ای شود و در بخش بزرگراهی استان نیز پیشنهاد ۲۰۰ میلیون یورو ارایه شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر تخصیص ۱۰۰درصدی بودجه به استان تعلق گیرد انقلابی بزرگی در منطقه اتفاق خواهد افتاد.