استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی قصرقند ضروری است گفت: مسوولان خصوصا مدیران کل استانی به‌ مشکلات قصرقند رسیدگی کنند تا شاهد آبادانی این خطه از استان باشیم

به گزارش سنت نیوز، حسین مدرس خیابانی روز جمعه در بازدید از طرح‌های در دست اجرای قصرقند اظهار داشت: ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی قصرقند با توجه به جمعیت ۶۰ هزار نفری این شهرستان از نیازهای ضروری برای کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان و جلوگیری از سفر بیماران به سایر شهرستان‌های همجوار است.

وی با بیان اینکه مرکز درمان بستر دمبیگان فاقد پزشک است، خاطرنشان کرد: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای تامین نیروی انسانی و راه‌اندازی مرکز اقدام کند.

او تصریح کرد: قصرقند ظرفیت‌های کشاورزی و اشتغالزایی خوبی دارد و می‌توان با سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه تولید، این منطقه را به توسعه رساند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ساخت پل حمیری می‌تواند هزاران نفر در چندین روستا را هنگام بارندگی نجات دهد و نباید بعد از سال‌ها شاهد قطع ارتباط مرکز دهستان با بخش ساربوک باشیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: سیل‌بند حفاظتی شهر قصرقند در ۲ نقطه تخریب شده و به بازسازی فوری نیاز دارد.

وی بر افزایش واحد تولیدی پرورش مرغ گوشتی در قصرقند تاکید کرد و افزود: درخصوص تامین مرغ نباید شهرستان‌ها مشکل داشته باشند و بعد از سال‌ها مرغ را با هزینه حمل و قیمت گران وارد کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از پروژه اجرای خط انتقال گاز ایرانشهر – چابهار در حوزه سرزمینی شهرستان قصرقند نیز اظهار داشت: جانمایی ۲ شیر انتظار برای گازرسانی به شهرستان و بخش تلنگ از ضرورت‌هاست.

مدرس خیابانی همچنین از از گردنه سخت‌گذر گواتکش کاجو بازدید کرد و از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایرانشهر خواست تا پایان سال‌جاری این محور را تکمیل و به بهره‌برداری برساند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایرانشهر نیز گفت: گردنه گواتکش کاجو موجب واژگونی خودروها و فوت چندین نفر از اهالی روستایی شده است و  براساس قول پیمانکار برای اتمام کار آن تا پایان سال جاری تلاش می‌شود.

جلال‌الدین قادری گفت: آسفالت مسیر دسترسی تُلنگ به قصرقند، پل حمیری و چند پروژه راهسازی نیز پس از تامین اعتبار اجرایی و برخی از مشکلات در بحث تردد روستاییان مرتفع می‌شود.

فرماندار قصرقند نیز اظهار داشت: قصرقند در زمینه‌های مختلف به ویژه راه، بهداشت، آموزش، ورزش و طرح هادی روستایی مشکلات زیادی دارد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات ویژه شاهد آبادانی و توسعه این شهرستان باشیم.

مرتضی سایگانی از حضور استاندار سیستان و بلوچستان و پیگیری مطالبات و مشکلات مردم و رسیدگی فوری آنها در تماس‌های تلفنی با مدیران کل و مسوولان مختلف قدردانی کرد و افزود: مسوولان در بازدیدهای میدانی می‌توانند مشکلات را بهتر لمس و پیگیری کنند.