استاندار سیستان و بلوچستان در همایش فرماندهان انتظامی استان، گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم جبهه، امنیت، بهداشت و اقتصاد کشور است و بایستی در زمینه تجهیز امکانات لجستیکی و تخصیص منابع اعتباری متفاوت از سایر استانهای کشور دیده شود .


به گزارش سنت نیوز، احمد علی موهبتی افزود: در همه جای دنیا خط مقدم جبهه خود را تقویت می کنند، چرا که غفلت از تجهیز و به روز کردن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری امنیتی، قطعا تهدیدات جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت .
احمدعلی موهبتی نیروی انسانی موجودمجموعه ناجا در استان را با توجه به موقعیت استان ناکافی دانست و افزود: در استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۱۶۵۰ کیلومتر مرز خاکی و آبی نیروی انسانی موجود در بخش امنیتی و انتظامی متناسب با حجم کار و موقعیت ژئوپلتیکی منطقه نیست .
وی ضمن آمادگی بر پیگیری مسائل و مشکلات این بخش ادامه داد: ساختار و امکانات موجود در استان وظیفه مطالبه‌گری ما نسبت به مسئولین کشوری را دو چندان می‌کند .
استاندار گفت: وظایف نیروی انتظامی در حوزه فعالیت، گسترده ترین حوزه فعالیتی دستگاه‌های کشور است و مستقیما با مسائل اجتماعی و انسانها در ارتباط می باشد، بنابراین اقتدار لازم برای حفظ امنیت انسانها از ضروریات است .
رئیس شورای تامین استان خاطرنشان کرد: امنیت پایدار و به دنبال آن توسعه سایر شاخصهای توسعه ای استان علاوه بر تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی در گرو انجام وظایف سایر دستگاه‌های خدماتی، آموزشی و اجرایی استان است .
موهبتی با اشاره به فرموده امام علی که؛ مردم ستون‌های دین هستند، گفت: مقوله امنیت در جمهوری اسلامی متفاوت با سایر کشورهای دنیا است چرا که پیرو چنین پیشوایانی هستیم و بایستی همه مردم در هر جایگاه و مسئولیتی که هستند، با مشارکت اجتماعی در راستای حفظ امنیت به وظایف خودشان عمل کنند .