استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قرارداد همکاری بهره‌گیری از ظرفیت چابهار برای استفاده ایران، هند و افغانستان وظیفه این سه کشور را نسبت به گذشته بیشتر و باید سفرای آنان در این زمینه تلاش کنند

به گزارش سنت نیوز؛  احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست مشترک با سرکنسول کشور هندوستان در زاهدان ضمن تشکر از حضور «جی‌پی‌سینگ» در افتتاح مرز رسمی ریمدان و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در سیستان و بلوچستان به قرارداد همکاری بهره‌گیری از ظرفیت چابهار برای استفاده سه کشور ایران، هند و افغانستان اشاره کرد و اظهارداشت: قطعا در دنیای امروز کشوری مانند هندوستان جایگاه اساسی در اقتصاد جهان دارد و نمی‌توان نقش آن را در جهان کنونی نادیده گرفت.

وی افزود: ارتباط با کشور هند نه تنها در حوزه اقتصادی بلکه در حوزه فرهنگ و مبارزه با استعمار برای ما مهم بوده و ۲ کشور هندوستان و ایران دارای ویژگی‌های مشترکی در ظلم‌ستیزی علیه استعمارگران دارند به طوری که مهاتما گاندی نماد آزادی‌خواهی در هندوستان و امام خمینی (ره) رهبر بزرگ نهضت آزادی و آزادگی در ایران هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در جمهوری‌اسلامی ایران نقش آفرینی حضرت امام خمینی(ره) در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب و تاثیر ایشان بر مردم دنیا قابل چشم‌پوشی و نادیده‌گرفتن از سوی هیچ کشوری نیست.

وی با اشاره به حضور بیش از ۹۵ ساله شهروندان هندی در زاهدان گفت: جامعه هندی در این شهرستان دارای مسائل و مشکلاتی هستند که دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در سیستان و بلوچستان باید برای رفع مشکلات آنان تلاش کند.

سرکنسول کشور هندوستان در زاهدان نیز در این نشست از توجه و نگاه ویژه استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به جامعه هند که جزو  نخستین ساکنان شهر زاهدان هستند قدردانی کرد.

جی‌پی سینگ  افزود: در طول سه سال ماموریت در زاهدان از طریق رسانه‌ها تلاش‌های استاندار و مسوولان را برای رفع مشکلات مشاهده کرده‌ام و اقدامات خوبی در سیستان و بلوچستان شکل گرفته است.