خانه » پاکستان » استقبال سرد پاکستان از وزیر امور خارجه آمریکا

استقبال سرد پاکستان از وزیر امور خارجه آمریکا

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این در حالی است که اخیرا واشنگتن فشارها را بر پاکستان به دلیل آنچه که حمایت این کشور از شبه‌نظامیان طالبان با دادن “پناهگاه‌های امن” به آنها خوانده افزایش داده است.

امروز بعد از ورود تیلرسون به فرودگاه نظامی در شهر راولپندی پاکستان تنها یک هیات سطح متوسط از سوی وزارت خارجه این کشور از او استقبال کرد.

پس از آن او در قالب یک کاروان از خودروهای لندکروز و محافظت امنیتی شدید به سفارت آمریکا در منطقه دیپلماتیک اسلام آباد رفت.

تیلرسون بعد از عزیمت به شهر اسلام آباد به دیدار شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان و ژنرال قمر جاوید بجوا رئیس ارتش این کشور رفت.

شاهد خاقان عباسی در جریان این دیدار به تیلرسون گفت ما به جنگ علیه تروریسم متعهد هستیم و توانسته ایم در این جنگ نتایجی را حاصل کنیم. عباسی خاطرنشان کرد: ما مشتاق به ادامه همکاری هایمان با آمریکا و ایجاد روابطی عالی هستیم.

همچنین تیلرسون نیز در جریان بخشی از این نشست که در اختیار رسانه ها قرار گرفت به هیئت پاکستانی گفت که اسلام آباد یک هم پیمان مهم برای آمریکا در منطقه محسوب می شود.

تیلرسون گفت: پاکستان برای اهداف مشترک ما به منظور ایجاد صلح و امنیت در منطقه اهمیت زیادی دارد و همچنین برای ایجاد فرصت ها به منظور گسترده تر کردن روابط اقتصادی نیز مهم است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*