مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از استقرار دومین کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در روستاهای شمال استان خبر داد.

به گزارش سنت نیوز؛ رسول راشکی در تشریح این خبر گفت: دومین کاروان سلامت در قالب مرحله دوم طرح نذر آب و با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای محروم اعزامی از استان البرز در دهستان کریم کشته توابع شهرستان هیرمند مستقر شد.
ی افزود: در مدت زمان حضور کاروان سلامت تعداد ۵۸۷ نفر اهالی روستا از خدمات بهداشتی و درمانی پزشکان متخصص و عمومی بهره مند شدند.
به گفته راشکی؛ ۶ پزشک متخصص، پزشک زنان، دندانپزشک، پزشک عمومی، پیراپزشک، روانشناس و تکنسین دارویی در قالب این کاروان سلامت به ارائه خدمات به مردم روستایی پرداختند.
وی تصریح کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی؛ اجری طرح نیابت، برنامه های شاد و فرهنگی، ارائه مشاوره و آموزش پیشگیری از بیماری های شایع و رقابت های فرهنگی ویژه کودکان از دیگر فعالیت های گروه اعزامی جمعیت هلال احمر استان البرز بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: تحویل داروی رایگان، توزیع ۱۵۰ بسته موادغذایی شامل برنج، گوشت گرم، حبوبات، روغن، توزیع ۱۰۰ بسته فرهنگی شامل لوازم التحریر، کیف و البسه و توزیع ۱۰۰ قطعه اسباب بازی از جمله دیگر خدمات ارائه شده بود.
راشکی تاکید کرد: طرح ملی نذر آب ۲ با هدف محرومیت زدایی از ۱۵ مرداد تا ۲۶ شهریورماه جاری در این استان برگزار می شود که حضور کاروان سلامت بخشی از این طرح است.