وزارت امور خارجه پاکستان با احضار کاردار سفارت افغانستان در اسلام آباد، از کشته شدن پنج شهروند این کشور در خاک افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش سنت نیوز، وزارت امور خارجه پاکستان با احضار کاردار سفارت افغانستان در اسلام آباد، از کشته شدن پنج شهروند این کشور در خاک افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

در یک نامه خبری که روز جمعه ۲۱فروردین روی وبسایت وزارت خارجه پاکستان منتشر شده، آمده است که دولت این کشور از افغانستان خواسته است با بررسی و تحقیق همه‌جانبه در مورد قتل این افراد، عاملان آن را دستگیر و مجازات کند.

حدود دو ماه پیش افراد مسلح ناشناس، ۸ تاجر پاکستانی را در منطقه مهمند مارکو در ولایت ننگرهار افغانستان به گروگان گرفتند.

نصیره محب، خبرنگار بی‌بی‌سی در پاکستان می‌گوید که جسد تیرباران‌شده ۵ تن از گروگان‌ها، دو روز پیش در منطقه غنی خیل این ولایت پیدا و به مقامات پاکستانی تحویل داده شده است.

گفته شده این افراد از ساکنان چارسده در ایالت خیبر پختونخوا در شمال پاکستان بوده‌اند و پیش از این از رفتن به منطقه‌ای که در آنجا ربوده شدند، منع شده بودند.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت ربودن این افراد را به عهده نگرفته است.

پلیس پاکستان می‌گوید شواهدی که نشان بدهد این افراد با هدف دریافت پول ربوده شده باشند وجود ندارد اما خانواده‌های کشته‌شدگان گفته‌اند تماس‌هایی دریافت کرده بودند که در بدل رهایی گروگان‌ها از آنها تقاضای پول شده بود.

از سرنوشت سه گروگان دیگر گزارشی منتشر نشده است

منبع: بی بی سی فارسی