مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از افتتاح ۴۰ پایگاه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در ۱۹ شهرستان سطح استان خبر داد.


به گزارش سنت نیوز، علیرضا نخعی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ پایگاه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در ۱۹ شهرستان سطح استان فعال شده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش دارند سنجش سلامت نوآموزان را در کوتاهترین زمان انجام دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۸۴ درصد نوآموزان سیستان و بلوچستان در طرح سنجش سلامت جسمانی مورد سنجش قرار می‌گیرند که جمعیتی معادل ۶۰ هزار نفر را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: این میزان نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می‌دهد اما همچنان با تعداد ایده‌آل کشوری فاصله دارد. با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌شود پوشش طرح سنجش سلامت در سیستان و بلوچستان به زودی به ۹۰ درصد برسد.
نخعی با اشاره به اینکه طرح سنجش سلامت با مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان, ایرانشهر و زابل اجرا می‌شود، عنوان کرد: طرح سنجش سلامت در سیستان و بلوچستان از ۲۱ تیرماه آغاز می‌شود و تا پایان شهریورماه ادامه دارد به همین دلیل از خانواده‌ها تقاضا داریم برای جلوگیری از هرگونه مشکل در اولین فرصت به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند.