مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: از ابتدای سال جاری با آغاز عملیات اجرایی ساخت دو واحد سردخانه در این شهرستان سه هزار تن ظرفیت سردخانه خرمای شهرستان افزایش می یابد.

به گزارش سنت نیوز؛ شیرزاد کمالی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰درصدی  سرد خانه های در حال ساخت افزود: جهت اجرای این دو واحد سردخانه ۴۸میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی هزینه شده است.
وی با توجه به ظرفیت تولید خرما در سراوان، توسعه واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی خرما را ضروری دانست و ادامه داد: در حال حاضر از سطح ۱۱هزار و۲۸۰ هکتار نخلستان های دیم و آبی شهرستان بیش از ۳۸ هزار و ۱۷۰ تن انواع خرما برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان بیان کرد: تعداد ۱۱ واحد سردخانه فعال تحت پوشش جهاد کشاورزی در شهرستان با ظرفیت ۱۸ هزار و ۶۴۰ تن شامل (۶ هزار و ۲۰۰ تن سردخانه و فضای انبارداری و  سه هزار و ۸۰۰ تن فراوری و ۸ هزار و ۶۴۰ تن بسته بندی) مشغول به فعالیت می باشند که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا ظرفیت این واحدها به ۲۱ هزار و ۶۴۰ تن خواهد رسید.
شایان ذکر است از دو واحد سردخانه در حال ساخت  در سراوان، یک واحد با ظرفیت  هزار و ۵۰۰ تن در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.