در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌تبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه‌‌جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده است و تقریباً همه مردم به‌نحوی درگیر موضوع هستند

به گزارش سنت نیوز، در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌تبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه‌جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده است و تقریباً همه مردم به‌نحوی درگیر موضوع هستند.

سیدهاشمی شهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تشریح گزارش غربالگری غیرحضوری در قالب بسیج ملی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اظهار داشت: تاکنون با غربالگری یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۲۰۲ نفر از هم‌استانی‌ها، در مجموع بیش از  ۹۸٫۴ درصد از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه غربالگری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: مجدداً از سرپرستان خانوار درخواست می‌کنم تا پاسخگوی تلفن همکاران ما باشند. این تماس با سرشماره ۴۰۳۰ برقرار می‌شود و این شماره‌ها تبلیغاتی نیست و هزینه‌ای هم برای صاحب تلفن ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بیش از  ۶۸هزار و ۵۰۰ نفر با  مراجعه به سامانه salamat.gov.ir به‌صورت خوداظهاری اطلاعات خود را وارد کرده‌اند که معادل ۱۴٫۵ درصد  از جمعیت تحت پوشش دانشگاه است.