سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سهمیه گاز مصرفی این استان با هدف تامین گاز مایع ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سنت نیوز؛ مجید محبی روز شنبه در ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در زمینه سهمیه گاز در استان کمبودی وجود ندارد و طی بررسی‌های انجام شده مشکل حمل گاز از مبدا، کمبود ناوگان، و عدم مدیریت مناسب یکی از شرکت‌های گاز در استان بوده که برخورد قانونی انجام شده است.

وی گفت: برنامه ریزی لازم انجام شده و طی چند روز آینده واگن‌های حمل گاز مایع وارد زاهدان می‌شود و از سایر استان‌ها نیز ناوگان حمل گاز مایع همکاری لازم را جهت تامین گاز این استان انجام خواهند داد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان از شهروندان زاهدانی خواست با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی علمک گاز در شهر نصب شده سریعا نسبت به نصب انشعاب گاز منازل خود اقدام کنند.
وی به افزایش قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: تامین مرغ سیستان و بلوچستان وابسته به سایر استان‌هاست، در صورتی که قیمت کاهش نیابد از طریق ستاد تنظیم بازار استان مجوز توزیع شبکه‌ای به شرکت پشتیبانی امور دام داده شده است.
سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: تمامی خودروهای توزیع کننده گاز مایع در استان موظف به داشتن دستگاه کارتخوان هستند و این موضوع نیز در گذشته به شرکت ها ابلاغ شده و عدم وجود دستگاه کارتخوان تخلف محسوب می‌شود.
محمودرضا رحمتیان افزود: مراکز نصب تجهیزات lpg در سیستان و بلوچستان غیر قانونی هستند و از طریق بازرسان این سازمان و اتحادیه‌ی مربوطه جلوی فعالیت انها گرفته شده است.
معاون امور بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت نیز افزود: متاسفانه عدم مدیریت مناسب در یکی از شرکت‌های تامین و توزیع گاز مایع در استان و عدم جذب سهمیه مورد نیاز بر اساس تعهد، یکی از دلایل ایجاد مشکل گاز در استان بوده‌است.

محمد قاسمی گفت: چنانچه شرکت مذکور نسبت به تامین و توزیع سهمیه گاز اقدامی انجام ندهد پرونده تخلف میلیاردی تشکیل و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی خواهد شد و این موضوع در رابطه با تمامی شرکتها صدق می‌کند