سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان از افزایش ۴۹ درصدی تناژ بار حمل شده در استان خبر داد.

به گزارش سنت نیوز؛ ایوب کرد افزود:  از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه، بیش از ۳ میلیون و ۵۴۸ هزار تن کالا در استان جا به جا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد افزایش داشته است.
وی بیان کرد:  از این میزان کالا ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار تن کالا به  مقاصد درون استانی و یک میلیون و ۲۲۱ هزار تن کالا به مقاصد مختلف خارج از استان حمل شده است.
وی گفت: عمده ترین کالاهای حمل شده از استان شامل فرآورده های نفتی، سیمان و هندوانه است که توسط  ۹۴ هزار دستگاه  کامیون حمل شده است.
سرپرست اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان به فعالیت  ۱۱۱ شرکت حمل و نقل داخلی کالا در بازه زمانی ۴ ماهه اشاره کرد و افزود حمل به موقع کالاهای اساسی، محصولات کشاورزی و تولیدات استان نظیر سیمان در کنار تخلیه سریع و حمل به موقع کالاهای وارده به بندر چابهار توسط کشتی های پهلو گرفته در بندر چابهار، از اولویت های این شرکت هاست.
وی در پایان به اجرای طرح توزیع سوخت ناوگان حمل و نقل باری بر اساس پیمایش در استان اشاره کردو گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده از عملکرد ناوگان و داده کاوی مستمر، با شناسایی ناوگان فاقد عملکرد مناسب و قابل قبول، نسبت به تصحیح و در مواردی حذف سهمیه سوخت آن توسط مراجع ذیربط اقدام لازم صورت می پذیرد.