حاج ماموستا قادری در حاشیه کلاس هفتگی کانون فرهنگی مسحد قباء پاوه به جریانات و قضایای اخیر بعد از گرانی بنزین در کشور اشاره و برخی مشکلات را ریشه‌ای دانستند و افزودند: مسئولان محترم تنها دل‌خوش به این نباشند جمعی از متدینین انقلابی علیه اغتشاشگران راه‌پیمایی کرده‌اند و کار را تمام‌شده تلقی کنند؛ در کنار اینکه ما ممنون این حضور هستیم، اما ضرورت دارد مسئولان بنشینند و برای مشکلات موجود در کشور چاره‌ای حکیمانه پیدا کنند.

به گزارش سنت نیوز؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در حاشیه کلاس تفسیر و اخلاق سه‌شنبه‌شب مورخه ۹۸/۹/۵ مسجد قباء پاوه، به جریانات و قضایای اخیر بعد از گرانی بنزین در کشور پرداختند.

ایشان در ابتدای سخنان خود با اشاره به آیۀ ۱۵ سورۀ احقاف گفتند: خداوند در این آیه می‌فرماید: وقتی عمر انسان به اربعین سنه یا ۴۰ سالگی رسید باید بیدار شود.

ماموستا قادری اضافه کردند خداوند متعال در یک حدیث قدسی بعدازاینکه سن انسان به ۴۰ سالگی رسید، می‌فرماید: «یابْنَ آدم؛ شاٰبَ شَعرکَ ؛ ضَعْفَ بَصَرُکَ وَانحَنیٰ ظَهرُکَ وَ کَبُرَ سِنُّکَ فاستَحیِ مِنیِ فَأَنااَستَحیِ مِنکَ» ای بنی‌آدم موهای محاسنت سفید، چشمانت ضعیف، پشتت خم و عمر و سنّت بالا رفته از من شرم کن  و گناه مکن، من هم از شما شرم کرده و عذابتان نمی دهم.

ایشان به گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی اشاره کردند و گفتند: بارها گفته‌ام هر انسان و هر انقلابی که عمرش به ۴۰ سالگی رسید؛ در کنار شکر پروردگار، باید تجدیدنظر کند و اگر اشتباهات و قصوراتی در گذشته داشته، آنها را جبران نماید.

ماموستا قادری افزودند: معتقدم ما در جمهوری اسلامی، ضمن آنکه کما هوالحق شاکر نبوده‌ایم، در چهل سال گذشته، قصور داشته‌ و تجدیدنظر هم نکرده‌ایم.

امام‌جمعۀ پاوه با اشاره به اینکه در افزایش قیمت بنزین تدبیر ضعیف بود، اعتراض قانونی را حق مردم ولی تخریب و اغتشاش را مردود دانستند و خاطرنشان کردند: متأسفانه ما خودمان بهانه دست مردم دادیم و همین بهانه برای عده ای کافی بود که چنین اغتشاشاتی را به راه بیندازند؛ تصاویر بعضی شهرها را دیدیم بیت‌المال مردم به حدی خسارت دیده که به این زودی جبران نخواهد شد

ایشان خاموشی فتنۀ اخیر را لطف خداوند دانستند و گفتند: خداوند را سپاس می‌گوییم که این فتنه دوام نداشت و خاموش شد؛ اما مسئولان باید بدانند اگرچه فتنه خاموش شده، لیکن همه باید تلاش کنیم که فتنه دیگری رخ ندهد.

ایشان برخی مشکلات را ریشه‌ای دانستند و افزودند: مسئولان محترم تنها دل‌خوش به این نباشند جمعی از متدینین انقلابی علیه اغتشاشگران راه‌پیمایی کرده‌اند و کار را تمام‌شده تلقی کنند؛ در کنار اینکه ما ممنون این حضور هستیم، اما ضرورت دارد مسئولان بنشینند و چاره‌ای حکیمانه پیدا کنند.

امام‌جمعۀ پاوه به نقش مهم روحانیون و فرهنگیان نیز اشاره کردند و گفتند: این دو قشر نقش مهمی در اصلاح جامعه دارند؛ روحانیون اگر مأمومین خود را خوب توجیه کنند و فرهنگیان اگر دانش آموزان خود را خوب تربیت کنند، قطعاً جامعه دچار ناهنجاری نخواهد شد؛ لذا نقش دو سنگر مسجد و مدرسه نباید هیچگاه فراموش شود.

ایشان در پایان به اتفاقات جوانرود نیز اشاره کردند و افزودند: مردم جوانرود برادر ما هستند ان شاء الله همه با هم بکوشیم مشکلات آن‌ها هم رفع و تفرقه‌ای که الآن وجود دارد تبدیل به وحدت و برادری در میان آن‌ها گردد.