رئیس دانشگاه علمی کاربردی چابهار با اشاره به اینکه امتحانات عملی دانشجویان عملی و کابردی چابهار حتما حضوری برگزار می‎شود گفت: دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی با استفاده از سامانه سما لایو به‌صورت مجازی در امتحانات شرکت می‌کنند.

به گزارش سنت نیوز،  یونس بلیده‌ای در نشست خبری اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا  زیرساخت های لازم برای برگزاری امتحانات دروس نظری محیا گردیده و آزمون عملی قطعا حضوری و در زمان مناسب به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

وی افزود : پس از بررسی های انجام شده توسط  اساتید دانشگاه برای آزمون های غیر حضوری چند سامانه آموزشی بصورت آزمایشی انجام شده که در نهایت سامانه سما لایو مسئولیت برگزاری کلاسهای مجازی دانشگاه بعنوان بستر مناسب برای آزمون‌ها انتخاب شده و دانشجویان بصورت مجازی می‌تواند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند.

بلیده ادامه داد: کلیه موارد از قبیل راهنما نما و فیلم آموزشی برای آشنایی مدرسین و دسترسی آسان به دانشجویان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته و نیاز است با مطالعه دقیق آن آمادگی لازم قبل از شروع امتحانات کسب نماید.

وی تاریخ شروع امتحانات را از ۲۱ تیرماه لغایت ۱۷ مردادماه عنوان کرد و افزود:دانشجویان ابتدا باید با مراجعه به سامانه آموزشی هم آوا اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه نماید تا ساعت و تاریخ دقیق  امتحانات مطلع شوند.