معاون برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می‌شود سال آینده ۵ درصد به تعداد دانش آموزان سیستان و بلوچستان اضافه شود که این میزان معادل ۴۸ هزار دانش آموز است.


به گزارش سنت نیوز، منصور کیانی افضلی اظهار داشت: سال گذشته بالغ بر ۷۲۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی، غیردولتی، شاهد و استثنایی در مقاطع مختلف در سیستان و بلوچستان سر کلاس درس نشسته اند که پیش بینی می‌شود سال تحصیلی آینده این رقم ۵ درصد افزایش داشته باشد.
معاون برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر ثبت نام دانش آموزان میان پایه انجام شده همچنین ثبت نام دانش آموزان در سه مقطع ورودی اول ابتدایی، ورودی ابتدایی به متوسطه اول و ورودی متوسطه اول به دوم در حال انجام است که به صورت روزانه از ۳۲ منطقه استان توسط آموزش و پرورش چگونگی ثبت نام رصد می‌شود.
وی با بیان اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در حال انجام است تصریح کرد: ثبت نام پایه او دبستان هنوز به اتمام نرسیده و به خانواده‌ها توصیه می‌شود هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام فرزندان خود در مدارس اقدام کنند تا دانش آموزی از تحصیل بازنماند.
کیانی افضلی عنوان کرد: دانش آموزانی که ثبت نام آن‌ها به دلیل تجدید برای شهریور مانده است به محض اعلام نتایج امتحانات بعد از شهریور به پایه مورد نظر هدایت خواهند شد.