معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دکتر حسین انصاری عضو هیات علمی این دانشگاه به عنوان یکی از دانشمندان یک درصد برتر دنیا انتخاب شد

به گزارش سنت نیوز، دکتر نورمحمد بخشانی اظهارداشت: این دانشمند برتر سیستان و بلوچستان تاکنون پژوهش‌های اثر بخشی را در زمینه بیماری‌های واگیر، غیرواگیر، اعتیاد و مصرف دخانیات انجام داده که مبنای این رتبه بندی، گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استناد در پایگاه اطلاعاتی web of sciences  است.

وی افزود: طبق نتایج این رتبه بندی در ماه می ۲۰۲۰، حسین انصاری با چهار هزار و ۲۷۸ استناد و متوسط ۳۳ و چهار دهم استناد به ازای هر مقاله، برای اولین بار از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جزو این فهرست قرار گرفت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تا کنون ده‌ها مقاله از انصاری در مجلات معتبر ملی و بین المللی به چاپ رسیده است.

وی افزود: انصاری مدیر گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال ۸۴ به عنوان نفر اول و دانشجوی برتر دوره کارشناسی ارشد در رشته اپیدمیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل و حاصل پایان نامه این دوره منجر به چاپ ۶ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی شد که شامل پیشنهاداتی در خصوص نحوه درمان و مدیریت بیماران تالاسمی ماژور بود.

بخشانی بیان کرد: در همان سال فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیات علمی با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همکاری و در کنار آموزش،تحقیقات خود را در زمینه اپیدمیولوژی تغذیه و بیماری‌های چشمی شروع کرد که منجر به چاپ ده‌ها مقاله در مجلات معتبر ملی و بین المللی طی سال‌های ۸۴ تا ۸۸ شد.

وی گفت: وی در سه سال متوالی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انتخاب و در سال ۸۸ با رتبه دوم کشوری در دوره دکترای تخصصی اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.