شماره جدید فصل‌نامه «ندای اسلام» جمعه شانزده آبان‌ماه منتشر و در دسترس عموم قرار گرفت.

به‌ گزارش سنت نیوز به نقل از «سنی آن‌لاین»، شماره ۵۸-۵۷ فصل‌نامه ندای اسلام با مطالبی متنوع از جمله سرمقاله‌ای درخصوص اسباب دخالت‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در جهان اسلام و راه‌های مقابله با آن انتشار یافته‌ است.
مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی، سردبیر مجله ندای اسلام، در یادداشتی تحت عنوان “بحران‌آفرینی آمریکا و غرب در جهان اسلام” داستان تلخ فروپاشی امپراتوری عثمانی و آغاز زوال اقتدار مسلمانان را بازگو کرده است.
استاد حدیث دارالعلوم زاهدان بحران‌های کنونی جهان اسلام از جمله قضیه فلسطین را از جمله پیامدهای منفی سقوط خلافت عثمانی قلمداد کرده و نوشته است: «با شکست امپراتوری عثمانی در جنگ جهانی اول، دولت‌های انگلیس و فرانسه با قرارداد استعماری سایکس ـ پیکو به تجزیه و اشغال بخش اعظم قلمرو عثمانی اقدام کردند. این اتفاق عملاً به مرکزیت و اقتدار سیاسی جهان اسلام پایان داد، امری که تا به امروز مسلمانان با تبعات آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بنیاد بسیاری از مسائل و بحران‌های حال حاضر، به‌ویژه در خاورمیانه و سرزمین‌های عربی و اسلامی و در رأس آنها مسئله‌ی فلسطین، به آن برمی‌گردد.»
مولانا قاسمی تاکید کرده است پس از فروپاشی شوروی سابق، ایالات متحده آمریکا به یکه‌تازی در جهان پرداخت و «اسلام» را بزرگترین خطر بالقوه خود دانست. وی ادامه داده است: « بر همین اساس امریکا میلیاردها دلار برای مقابله با بیداری اسلامی و محدود ساختن مراکز فکری و فرهنگی در جهان اسلام اختصاص داده است. بدون شک دشمنی‌های متوالی و غرض‌ورزی‌های سیاسی و اقتصادی امریکایی‌ها با ایران اسلامی نیز از همین انگیزه نشأت گرفته است. بر اساس همین توهمات بود که آمریکا به افغانستان تهاجم آورد و مردم آن دیار را به خاک و خون کشید و چهارده سال است که بر گرده‌ی ملت محروم و مظلوم این کشور سوار، و جنگ و فساد به راه انداخته است. همچنین حمله به عراق و اشغال این سرزمین نیز از تبعات این خیال‌پردازی بی‌اساس و اهداف سلطه‌طلبانه بود. امریکا زمانی عزم خروج از عراق کرد که مردم عراق را بر اساس سیاستی فرعونی به گروه‌های قومی و مذهبی مختلف تقسیم نموده و رویاروی یکدیگر قرار داده بود. همانا این ترفندی بود تا بازگشت مجدد یا ادامه‌ی شیطنت‌های آمریکا را در عراق توجیه نماید. و اینک دوباره با متحدان جدید و قدیمش به بهانه‌ی نابود کردن داعش و مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه تاخت‌وتاز دیگری را آغاز کرده است.»
سردبیر مجله وزین ندای اسلام در پایان از «علما و اندیشمندان راستین» خواسته است «اقشار مختلف امت را به‌سوی الله و رشد و هدایت و تقوا دعوت دهند». وی همچنین زمام‌داران کشورهای اسلامی را از وابستگی به غرب برحذر داشته و نوشته است: «بر زمامدارانی که شمه‌ای از غیرت اسلامی در سینه‌شان وجود دارد لازم است بجای چشم دوختن به سازمان ملل و شورای امنیت و وابسته شدن به دامن قدرت‌های استکباری به خود آیند و به استحکام روابط خود با ملت‌هایشان اقدام نمایند، و بدانند که هرگاه ملت‌ها آنها را طرد کنند، هیچ قدرت و کشوری فریادرس آنان نخواهد بود و در دنیا و آخرت بدنام خواهند شد.»
علاوه براین، مقالات مفیدی پیرامون زندگی‌نامه حضرت عثمان غنی و حضرت زین‌العابدین رضی‌الله‌عنهما و نوشتارهای گران‌قدری تحت عناوین ختم نبوت، ترجمه تفسیرگونه مولانا اشرف‌علی تهانوی رحمه‌الله و ارزش علمی آن، تجربه‌ی اسلامی قدرت با نگاه به سه الگوی ترکیه، ایران و عربستان، اندر حکایت کاهش و افزایش جمعیت و…در شماره ۵۸-۵۷ ندای اسلام چاپ شده است. همچنین گفت‌وگویی خواندنی از مولانا ابوالفتح محمدیوسف رحیم‌یارخانی در این شماره منتشر شده است.