مجید محبی طی حکمی از سوی استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان منصوب شد.


به گزارش سنت نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت: قاچاق پدیده‌ای شومی است که رواج و اشاعه آن بزرگترین ضربه را به پیکره اقتصاد کشور وارد می‌کند.
علیرضا نورا افزود: مبارزه با قاچاق به عنوان اقدامی بسیار سخت و پیچیده کارشناسی محض را می‌طلبد چرا که افرادی که مبادرت به قاچاق کالا می‌کنند افرادی باهوش هستند.
وی ادامه داد: این افراد از خلاء‌های قانونی در امر قاچاق کالا و ارز استفاده می‌کنند بنابراین مسئولانی که در امر مبارزه با این پدیده قرار دارند باید ذکاوتی بیشتر از قاچاقچیان داشته باشند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مبارزه با قاچاق در این استان با پهنه وسیع و مرز‌های طولانی با ۲ کشور بی ثبات کار بسیار سختی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در این زمینه وظیفه سنگینی را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه مبادی ورودی کالا در سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است تصریح کرد: با برنامه ریزی منسجم به اهداف مورد نظر در امر مبارزه با قاچاق کالا دست یابیم.
بر اساس این گزارش در این نشست از زحمات محمد شریف خالقی دبیر سابق کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تقدیر شد.