برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان از ابتدای فروردین تاکنون تردد در جاده‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش سنت نیوز، سفرهای نوروزی همواره یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خانواده‌های ایرانی برای گذراندن ایام تعطیلات نوروز به شمار می‌رود؛ امسال اما با شیوع ویروس کرونا در کشور اکثر سفرهای نوروزی از سوی مردم لغو شد چرا که به گفته متخصصان قرنطینه خانگی و اجتناب از سفرهای غیرضروری به مهار و کنترل بیماری کووید- ۱۹ کمک شایانی می‌کند.

یکی از شهروندانی زاهدانی اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و سرعت انتقال آن مسافرت رفتن یعنی بازی با جان صدها نفر از هم‌وطنانمان، بهتر است تا زمان نابودی این ویروس به توصیه‌های مسئولان عمل کنیم تا بتوانیم پس از آن بدون هیچ استرسی به راحتی به مسافرت برویم.

صیاد عنوان کرد: خانه پدر و مادرهایمان زابل است اما برای جلوگیری از گسترش این ویروس تصمیم گرفته‌ایم حتی به زادگاهمان نرویم  اما برخی از افراد با وجود هشدارهای مکرر مسئولان و پزشکان که از مردم می‌خواهند از خانه کمتر خارج شوند و مسافرت‌های خود را به بعد از کرونا موکول کنند اما باز هم عده‌ای بی‌توجه به جدی بودن این موضوع به مسافرت می‌روند.

تردد جاده‌ای سیستان و بلوچستان ۱۱ درصد کاهش یافت

کشواد بهروزی اظهار داشت: با توجه به تعطیلات نوروزی خوشبختانه بسیاری از مردم، هشدارها و توصیه‌های مسئولان امر را مبنی بر کاهش ترددها را جدی گرفته اند به طوریکه تا امروز شاهد کاهش ۱۱ درصدی ترددهای جاده‌ای سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

فرمانده پلیس راه استان سیستان و بلوچستان گفت: کاهش ۱۱ درصدی ترددهای جاده‌ای در استان نشان می‌دهد که مردم سیستان و بلوچستان برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا به موضوع در خانه بمانیم جامه عمل پوشانده‌اند.