فراکسیون اهل‌سنت مجلس شورای اسلامی، امروز یکشنبه (۱۳ اسفند ۹۶) در تذکری کتبی از دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور به‌خاطر عملی‌نشدن وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی‌اش در خصوص اهل‌سنت به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سنت نیوز، فراکسیون اهل‌سنت در این تذکر با اشاره به «بیانیۀ ۱۰ ماده‌ای» رئیس‌جمهور پیرامون حقوق اقوام و مذاهب، از عملی‌نشدن این بیانیه در حق جامعۀ اهل‌سنت انتقاد کرد.
در بخشی از این تذکر کتبی تصریح شده است: «جناب آقای روحانی! در هنگام انتخابات و در بیانیۀ ۱۰ ماده‌ایِ خود قول دادید که به خواسته‌های قانونی اقوام و مذاهب کشور و رفع مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آنان عمل نمایید، اما در طول حدود ۵ سال تصدی رئیس‌جمهوری کشور به بیشتر شعارهای خود در رابطه با کردها، بلوچ‌ها، ترکمن‌ها و جامعۀ میلیونی اهل‌سنت کشور عمل نکرده‌اید.»
«استفاده از نخبگان جامعه اهل‌سنت در مدیریت‌های کلان کشوری و استانی»، «رفع تبعیض‌ها»، «کاهش نگاه امنیتی به مناطق سنی‌نشین»، «توسعه متوازن مناطق اهل‌سنت»، «رعایت حقوق برابر اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی» و «آموزش به زبان مادری» از جمله مواردی هستند که اعضای فراکسیون اهل‌سنت مجلس شورای اسلامی به آنها اشاره کرده و از عدم تحقق آنها انتقاد کرده‌اند.
نمایندگان اهل‌سنت مجلس شورای اسلامی در پایان این تذکر کتبی خاطرنشان کرده‌اند: «این چه شیوه‌ای است که بعضی از سیاسیون کشور و کاندیداهای ریاست‌جمهوری در پیش گرفته‌اند که با وعده‌های عملی‌نشده هر دوره این مردم خوب و نجیب را به پای صندوق‌های رأی کشیده و بعد فراموش می‌کنند؟!»