امام جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به گرانی و وضعیت سخت معیشتی مردم در کشور و استان سیستان و بلوچستان از سیاستهای نادرست مسئولان و مسدود نمودن گذرهای مرزی به شدت انتقاد کرد.


به گزارش سنت نیوز، مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان(۱۹مرداد۹۷) گفتند: در پی سقوط ارزش پول ملی با گرانی وسیع اجناس و نیازمندیهای اولیه زندگی و صدای مکرر اقشار بیکار ، کارگر، نخبگان و خبرگان به وضعیت نابسامان معیشتی ؛ دولتمردان باید در جهت ارزش دادن به پول ملی و حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم گام بردارند و پاسخ شفاف و صحیح ارائه دهند و اوضاع نابسامان را نه با شعار بلکه با اتخاذ سیاست های درست پاسخگو باشند.
خطیب جمعه اهل سنت سراوان تصریح ‌کردند: با عدم برنامه ریزی مناسب مسئولان است که مردم از بیکاری و شرایط معیشتی با تورم کمرشکن رنج می برند و به جای چاره اندیشی برای تسویه حساب های سیاسی سال های قبل صحبت می‌شود که به سود عده ای خاص است که با استفاده از رانت و رابطه میلیاردر شدند و به ضرر مردمی که در فقر و زیر خط فقر رسیده اند.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: آن هایی که نه حقوق دارند و نه کسب و کار مانند شهرهای مرزی به ویژه سیستان و بلوچستان و شهرستان سراوان که با سیاستهای نادرست مسئولان در تعطیلی و مسدود نمودن گذرهای مرزی؛ مردم بومی این منطقه را با چالش های سخت امروزی مواجه کرده اند ؛ در حالیکه روزانه صدها کانتینر و نفتکش کالا حمل و نقل می کنند و مردم بومی این منطقه فقط نظاره گرند.
ایشان توصیه نمودند: مسئولین شهرستانی ، استانی و کشوری؛ صدای این مردم را بشنوند و استفاده از تجارت مرزی را برای مرزداران محروم این منطقه جهت امرار معاش فراهم سازند نه اینکه اندک کالای اقشار ضعیف جامعه بعنوان قاچاق گرفته شود بلکه با اختلاسها و فسادهای هزار میلیاردی بیت المال برخورد کرد.
امام جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشتند: صحبت‌های ما از روی تذکر و خیرخواهی و دعای هدایت و درد مردمی است که مراجعه می کنند و امیدواریم گوش شنوایی باشد.