خانه » سیستان و بلوچستان » انتقال گاز پرفشار از ایرانشهر به خاش به زودی وارد مرحله عملیاتی می شود

انتقال گاز پرفشار از ایرانشهر به خاش به زودی وارد مرحله عملیاتی می شود


به گزارش سنت نیوز، علی کرد در بازدید از حوزه انتخابیه خود افزود: در حال حاضر ۸۲ کیلومترلوله گذاری گاز در خاش انجام شده است.
وی بیان کرد: مسیر خطوط انتقال گاز به گونه ای طراحی شده است که همزمان با گازرسانی از ایرانشهر به خاش روستاهای پرجمعیت تا شعاع ۱۰ کیلومتری مسیر خط لوله از این نعمت برخوردار می شود.
وی همچنین در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب راه ها افزود: اکثر راه های مواصلاتی استان به ویژه این حوزه انتخابیه نامناسب و دارای پیچ های خطرناک است، در این باره تأکید شده است کمیته برنامه ریزی استان و سازمان برنامه و بودجه کشور با در نظر گرفتن اعتبارات بیشتر به سامان‌دهی وضعیت راه ها به ویژه جاده های ترانزیتی توجه کند.
وی به موضوع آموزش نیز اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش نیز باید در همه نقاطی که مردم ساکن هستند اما امکانات آموزشی ندارند با فراهم ساختن شرایط لازم برای احداث مدارس مختلف اقدام کند. البته در هیچ نقطه ای از این حوزه انتخابیه بازمانده از تحصیل گزارش نشده است و اگر هم باشد مربوط به مناطقی است که گزارش آن به ما نرسیده است.
کرد، ابراز امیدواری کرد: به زودی در مجلس شورای اسلامی موضوع ایجاد منطقه آزاد سیستان به تصویب برسد، با توجه به توجیه های ارائه شده از سوی نمایندگان قسمت زیادی از مشکلات این منطقه برطرف می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین موضوع منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه از میل ۶۹ تا ۷۲ نیز پیگیری و دنبال و به زودی عملیات ایجاد زیرساخت های آن با مدیریت اتاق بازرگانی استان آغاز می شود که نوید و عیدی خوبی برای مردم منطقه است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*