کابل


به گزارش سنت نیوز، رسانه‌های این کشور اعلام کردند،‌ بر اثر انفجار انتحاری در نزدیکی ساختمان وزارت توسعه روستاهای افغانستان دست کم ۱۲ تن کشته و ۳۱ تن زخمی شدند.
خبرگزاری پژواک نیز به نقل از عطاالله خوجیانی، سخنگوی فرماندار ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرد، حمله‌ صبح امروز (دوشنبه) به یک سازمان محلی آموزش و پرورش در شهر جلال‌آباد منجر به زخمی شدن دست کم ۱۰ غیرنظامی شد. طبق گزارش‌ها، یکی از مهاجمان بر اثر انفجار بمب خودش کشته شده و سه مهاجم دیگر با شلیک نیروهای امنیتی افغان از پای درآمدند.
در جریان یک حمله دیگر، ۱۵ نیروی امنیتی افغان در ولایت قندوز به دست شبه‌نظامیان طالبان کشته شدند. طبق گزارش پژواک، یک حمله دیگر در منطقه چپرهار در ولایت ننگرهار ۱۴ غیرنظامی کشته شدند.
حملات در آستانه اجرای آتش‌بس میان دولت افغانستان و جنبش طالبان به مناسب عید فطر انجام شد. این آتش‌بس پنج‌شنبه از طرف اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان اعلام شد و طالبان شنبه از آن حمایت کرد. با این حال غنی تاکید کرد، چنین آتش‌بسی مانع از عملیات نیروهای امنیتی علیه شبه‌نظامیان داعشی نمی‌شود. گرچه هنوز تاریخ رسمی برای شروع آتش‌بس اعلام نشده است اما رسانه‌های محلی فردا را روز آغازین آتش‌بس می‌دانند