فرمانده پلیس کابل گفته در انفجار انتحاری امروز در ساختمان دفتر او، مدیر دفترش کشته و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از بی بی سی؛ ژنرال ظاهر ظاهرگفت که عامل انتحاری یک پرونده به دست داشته، زیر عنوان یک شاکی وارد ساختمان فرماندهی پلیس شده و از یک مامور پلیس نشانی دفتر فرماندهی پلیس را پرسیده است.

او افزود که در تصاویر دوربین‌های امنیتی پلیس چهره بمبگذار مشخص است، اما آقای ظاهر درباره وابستگی سیاسی و گروهی فرد بمبگذار اظهار نظر نکرد.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه گفته زمانی که مشاوران خارجی در مقر فرماندهی پلیس جلسه داشتند، بمبگذار کمربند انتحاری خود را منفجر کرد.

آقای ظاهر گفت هنوز پاسخ این پرسش که عامل انتحاری چگونه وارد ساختمان فرماندهی پلیس شده، مشخص نشده است.

فرمانده پلیس کابل تاکید کرد کسانی که وارد مقر فرماندهی پلیس می شوند، به دقت بازرسی می شوند و بمبگذار انتحاری از این طریق وارد این ساختمان نشده است.

او افزود که ممکن است این فرد با یک برنامه سنجیده شده به وسیله موتر/خودرو وارد این ساختمان شده باشد ولی تا حال این احتمال تایید نشده است.

ژنرال ظاهر همچنین گفت که در داخل محوطه فرماندهی پلیس تنها این ساختمان نیست، بلکه ساختمان دفتر والی کابل و چند اداره زیرمجموعه دفتر او هم هستند که روزانه حدود ۳۰ هزار نفر به این دفاتر رفت و آمد می کنند.

فرمانده پلیس گفت تحقیقات درباره چگونگی ورود فرد بمبگذار به داخل ساختمان فرماندهی پلیس ادامه دارد.

این انفجار در حالی صورت گرفته که ساعاتی پیشتر از آن یک انفجار دیگر در محله “کارته نو” در شرق کابل به وقوع پیوست که ژنرال ایوب سالنگی معین امنیتی وزارت داخله/کشور هزار گفته تلفاتی در پی نداشته است.