رییس اداره پیشگیری و مقابله با بحران شهرداری زاهدان گفت: ایستگاه سنجش سلامت و غربالگری کرونا به منظور جلوگیری از انتشار و ابتلای کارکنان شهرداری به این ویروس راه‌اندازی شده است

به گزارش سنت نیوز؛ محمد مهدی مرعشی اظهارداشت: ۲ تیم آموزش دیده و تجهیز شده به وسایل حفاظت انفرادی سنجش سلامت و غربالگری از ۴۸ ساعت آینده در ساختمان‌های ستادی شهرداری زاهدان مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه، این مهم در راستای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا انجام می‌شود افزود: تیم‌های آموزش دیده طبق دستور العمل‌های ابلاغی نسبت به غربالگری، ‌تب سنجی و سایر  اقدامات پیشگیرانه در محل‌های تعیین شده عمل می‌کنند.

رییس اداره پیشگیری و مقابله با بحران شهرداری زاهدان تصریح کرد: با توجه به ‌مراجعه طیف وسیعی از شهروندان به شهرداری؛ اجرای  این طرح شامل تمام مراجعه کنندگان نیز خواهد شد و آنان نیز مورد غربالگری قرار خواهند گرفت.

وی اظهار داشت: دستورالعمل صادره به مناطق پنجگانه و سازمان‌های تابعه شهرداری زاهدان جهت راه‌اندازی و تجهیز ایستگاه غربالگری ارسال شده است.

مرعشی گفت: کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا مستلزم اجرای کامل طرح فاصله گذاری اجتماعی است بنابراین انتظار می‌رود شهروندان در خانه بمانند و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.