مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، روز چهارشنبه ۱۹-۱۱-۲۰۱۴ کشورهای غربی را متهم کرد که از دادن سلاح های سنگین به نیروهای مردمی کُرد برای شکست گروه داعش خودداری می کنند.

به گزارش العربیه، رئیس اقلیم کردستان عراق، در مصاحبه با تلویزیون “فرانس ۲۴”، گفت :”ما از همه اعضای ائتلاف بین المللی علیه داعش که از ما حمایت کردند، تشکر می کنیم، اما باید بگویم همه حمایت هایی که تا کنون ما دریافت کرده ایم به اندازه نیاز ما نبوده است”.

بارزانی با اشاره به نیازی که پیشمرگه های کرد به برخی سلاح های سنگین از قبیل هلی کوپتر جنگی، توپخانه ، خودرو زره پوش و تانک دارند، گفت : “کردها به این نوع سلاح ها، برای یکسره کردن کار داعش در جنگی سرنوشت ساز، نیازی ضروری و مبرم دارند”.

رئیس اقلیم کردستان تاکید کرد که برغم نیاز مبرم کردها به این نوع سلاح ها اما هنوز آن را دریافت نکرده اند.

در این میان برخی از کشورهای غربی به کردها به عنوان یک نیرو که به کمک آنها می توان جلوی پیشروی داعش را بگیرد، نگاه می کنند. اما بسیار جالب است که بدانیم با توجه به گفته های بارزانی هنوز تجهیزات و تسلیحات نظامی به این نیروهای مردمی کرد نرسیده است.
انگلیس نیز گفته است که برای تجهیز تسلیحاتی کردها اقدام خواهد کرد اما با همه این تفاصیل بارزانی اعلام کرده که سلاح کافی برای شکست داعش به دست کردها نرسیده است.