مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دومین سامانه بارشی پاییز که از پنجشنبه گذشته در این استان فعال است موجب بارندگی در بیش‌از ۵۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی منطقه شد

به گزارش سنت نیوز، محسن حیدری اظهار داشت: بیشینه بارندگی‌های شب گذشته در حومه سراوان روی داد و از ایستگاه بارانسنجی «انجیرک» در این شهرستان ۲۸ میلی‌متر باران گزارش شد.

وی ادامه داد: علاوه بر سراوان از توابع شهرستان خاش نیز بارندگی‌های خوبی گزارش شد به طوریکه ارتفاع بارش‌های ایستگاه‌های بارانسنجی « مارندگان و نیلکان» این شهرستان به ترتیب به ۱۵ و ۱۱ میلی‌متر رسید.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شمال استان نیز شاهد بارندگی بودیم به طوریکه بیشینه بارش‌های این منطقه در شهر بنجار با ۶ میلی متر ثبت شد.

وی با بیان اینکه این نخستین سامانه بارشی سال زراعی جدید در شمال استان است، افزود: از شهر زابل و روستاهای «محمد شاه کرم، شهرک گلخانی، قلعه رستم، چرک، جزینک و دهنو میلک» در شمال استان نیز بارش‌های پراکنده گزارش شد.

حیدری خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امروز نیز در برخی نقاط سیستان و بلوچستان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، بارش‌های رگباری، تندباد موقتی و صاعقه مهیاست.