خانه » جهان اسلام » بازجویی از دانش‌آموزان محجبه در مدارس بریتانیا

بازجویی از دانش‌آموزان محجبه در مدارس بریتانیا

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، “آماندا اسپیلمن” (Amanda Spielman) از بازرسان ویژه آموزشی دولت بریتانیا اعلام کرد دختران محجبه در مدارس ابتدایی این کشور درباره لباس‌های خود مورد تحقیق و بازجویی قرار می گیرند.
اسپیلمن با بیان اینکه پوشش اسلامی باعث تشخیص «هویت جنسی» دخترانی که به سن بلوغ نرسیده‌اند می‌شود، گفت پاسخ‌های داده‌شده توسط دانش‌آموزان درباره پوشش خود ثبت خواهد شد.
براساس مطالعات انجام‌شده توسط روزنامه ساندی تایمز، بین گزینه‌های پوششی ۱۸در صد از ۸۰۰ مدرسه دولتی ابتدایی در سراسر انگلستان «حجاب» هم موجود است.
انجمن سکولار ملی (NSS) بریتانیا نیز مدتی قبل با ارسال نامه‌ای به جاستین گیرینینگ، وزیر آموزش این کشور با این ادعا که در ۴۲ درصد مدارس متعلق به مسلمانان، «حجاب اجباری» اعمال می‌شود و آن را مغایر با «ارزش‌های اساسی انگلیس» دانسته بود.
از سوی دیگر “توبی هاورث” (Toby Howarth)، اسقف اعظم در برادفورد نیز در گفت‌وگو با روزنامه ساندی تایمز در اعتراض به ممنوعیت حجاب در مدارس، گفت: این امر به‌معنای این است که انگار به والدین می‌گوییم ما بهتر از شما می‌دانیم که فرزندان‌تان چه بپوشند.

گفتنی‌ست مدرسه‌ای در لندن سال گذشته برای دختران زیر ۸ ساله حجاب را ممنوع کرده و اعلام کرده بود که سال آینده نیز این ممنوعیت را برای دختران تا ۱۱ساله نیز اجرا خواهد کرد.
شایان ذکر است که انتخاب لباس فرم در این کشور در اختیار اداره مدارس است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*