ملت خوش فکر و خوش اراده و محترم ملتی است که ارزش ها را در خود گنجانده است و این ارزش ها را که ارزشمند کرده دین اسلام است.

به گزارش سنت نیوز، وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ (۱۰۷) قُلْ إِنَّمَا یُوحَى إِلَیَّ أَنَّمَا إِلَهُکُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَهَلْ أَنتُم مُّسْلِمُونَ (۱۰۸)حضرت شیخ القرآن مولانا محمد عثمان در همایش دانشجویی شهرستان مهرستان (۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۴) ضمن تلاوت آیات ۱۰۷ و ۱۰۸ سوره الأنبیاء فرمود:

ملت خوش فکر و خوش اراده و محترم ملتی است که ارزش ها را در خود گنجانده است و این ارزش ها را که ارزشمند کرده دین اسلام است.

امروز ارزش هایی که دین اسلام دارد رسانه های جهانی بروز و پیشرفته شده اند و فاصله ها و مرزها برداشته شده و روابط نزدیک شده اند و صدای شما به جهان منتقل می شود مسلمان و غیر مسلمان سخن شما را می شنوند.

دنیای غرب و کافران لرزه به اندام شده و مضطرب اند که اسلام اسوه ، الگو و با برنامه کامل زندگی محمد عربی صلی الله علیه و سلم در مدت کوتاهی بر جهان غالب می آیند و به این باور و یقین رسیده اند که امت اسلام در حال رشد سریع در تمام کره خاکی است.

وقتی برنامه و سیرت محمد رسول الله صلی الله علیه و سلم را در ابعاد مختلف مطالعه کنید و به کلمه شهادتین برسید (أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ و أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ اللهُ) خواهید فهمید اوست که از عالم هستی پرستش و بندگی بطریق مختلف و متعدد نفی می کند یعنی هیچ ذاتی (ذات ملکوت ، جنی ، آدمی ، نوری ، ناری و خاکی) غیر از الله تعالی لایق  عبادت و بندگی نیست و تمام عبادات برای الله است.

قیام ، رکوع ، سجده ، قربانی ، طواف ، دعا ، استعانت و استمداد فقط شایسته الله تعالی است و شفا ، عزت ،نعمتهای دنیوی و اخروی را فقط از او می توان خواست.

کلمه (لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ) از گاو پرستی ، سنگ پرستی ، خاک پرستی ، درخت پرستی ، آتش و آب پرستی ، جن پرستی و انسان پرستی ، عبادت و بندگی غیر الله را نفی می کند زیراکه همه این ها مخلوق و فانی اند و پرستش و بندگی را به ذات الله متعال منحصر کرده است.

خورشید غروب می کند و روزی نابود خواهد شد، خداوند می فرماید: إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ (۱) وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ (۲) وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ (۳) این خورشید و ماه تابان را الله تعالی مانند یک پارچه جمع کرده و تکه تکه می کند، ستاره ها را نابود می کند و کوه ها را مانند ریگ روان خرد و صاف می شوند، در آن روز هیچ پستی و بلندی نخواهید دید.

ذاتی لایق عبادت و بندگی است که فنا ناپذیر و لایزال باشد

(لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَلاَ نَوْمٌ) پروردگا شما از هر گونه خوابی پاک است.

اصحاب کهف ۷ نفر بودند که ۳۰۹ سال در غار به خواب رفتند ،خداوند در قرآن می فرماید: اصحاب کهف اولیاء الهی و جوان و از فرزندان وزرا و شخصیت های بالا و بلند پادشاه زمان دقیانوس بودند ، او بت پرست بود و آنها خداپرست ؛ این امر به گوش دقیانوس رسید و آنها را فراخواند و تهدید نمود از آنها خواست: بتی را که من می پرستم شما نیز باید بپرستید اما آنها از تهدید او نترسیدند و استقامت نمودند.

(فَقَالُوا رَبُّنَا رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لَن نَّدْعُوَ مِن دُونِهِ إِلَهاً) رب و معبود ما و ذاتی که لایق پرستش است، رب آسمان و زمین است به این معنا که آیا بت تو آسمانی را خلق کرده؟ صدا نمی کنیم غیر از الله معبود دیگری را.

(لَقَدْ قُلْنَا إِذاً شَطَطاً) اگر غیر از خدا دیگری را پرستش کنیم آنگاه ما حرف نادرست و غلط را گفته ایم.

دقیانوس وقتی این جواب محکم را از آنان شنید گفت: من تا فردا به شما فرصت می دهم شما هنوز جوان هستید لذا بیشتر فکر کنید فردا جواب را از شما خواهم پرسید.

قرآن می فرماید: وقتی اصحاب کهف بیرون شدند گفتند: جای ما اینجا نیست این سرزمین را ترک کنیم آنگاه هجرت کردند و به غار پناه بردند و گفتند: خداوندا ما را از شر این پادشاه ظالم نجات بده و خداوند بر آنان خواب آورد و سیصد و اندی سال به خواب رفتند و بعد از این مدت انقلاب آمد و آن پادشاه ظالم ، مشرک و کافر هلاک و نابود شد و یک خداپرست و اهل حق بر آن سرزمین سوریه حاکم شد.

مرده ها از احوال زنده ها بی خبرند

اصحاب کهف در خواب روح و حیات در جانشان بود و الله تعالی از یک پهلو به پهلوی دیگر آنها را می گرداند که پوست بدنشان از بین نرود.

قرآن می فرماید: اگر آنها را می دیدید گمان می کردید که بیدار هستند در حالیکه آنها در خواب بودند.

انسان وقتی در حالت خواب باشد از حال دیگران خبر ندارد و وقتی بمیرد هم حال کسی را نمی داند.

معبود ذاتی است که علم دارد و احوال تمام بندگان را مستقیماً بدون واسطه می داند لذا غیر از الله تعالی هیچ مخلوقی اطلاع کامل ندارد.

هیچ مخلوقی علم کامل ، ظاهر و باطن ندارد

معبود کسی می تواند باشد که علم کامل داشته باشد لذا این خصوصیت و ویژگی را غیر الله تعالی هیچ مخلوقی ندارد و لایق عبادت غیر او هیچ مخلوق دیگری نیست.

الله تعالی آخرت و قیامت را درست کرده که به فرمانبران جایزه ی بهشت و به نافرمانان عذاب و جهنم دهد.

(مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ) مالک روز جزاست و آنجا مطیع و فرمانبران پاداش خواهند گرفت و نافرمانان و سرکشان مجازات می شوند.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه سخنان خود پیامبر را الگو بشریت قرار داد و افزود: برنامه کامل رسول الله صلی الله علیه و سلم از قبیل: سیرت ، سنت ، تعلیم ، نصاب درسی قرآن و حدیث ، اخلاق ، معاشرت و… را در زندگی خود پیاده کنید.

دشمنان از دین اسلام می ترسند چراکه اسلام دین کامل است

دشمنان پیغمبر را به عنوان شخص ارهابی و مسلمانان را به عنوان انسان های آدم کش معرفی می کنند و بر علیه اسلام با تمام قوت نظامی و فرهنگی وارد عمل شده اند.

آنها مسلمانان را در خاورمیانه قتل عام می کنند و از نظر فکری و فرهنگی با رسانه های مجازی و شبکه های مبتذل و گوشی های پیشرفته ای که به دست فرزندان ما است هجوم آورده اند و مقصدشان تخریب کانون زندگی سالم است.

بنابراین امروز زمانی است که باید به روز با دشمنان مقابله کنیم چراکه امروز مانند گذشته نیست دشمنان اسلام با آفت ، بلا ، فتنه و برنامه های غلط سرازیر جامعه و امت اسلام شده اند لذا باید توجه ، آگاهی و آمادگی ویژه ای در مقابل تهاجم دشمنان داشته باشیم.

با مدارس و مساجد دینی که پناهگاه اسلام و دشمنان است ارتباط داشته باشید

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در بخش پایانی سخنان خود اظهار نمود: تعلیم دینی و تعلیم خانواده خود را به طور ویژه تحت نظر قرار دهید و با مدارس و مساجد دینی و دانشمندان و علما ارتباط داشته باشید.

یک معلم باید با مرکز علمی و دینی ارتباط داشته باشد تا بتواند دانش آموزان را تعلیم و تربیت مناسب دهد.

وی گفت:همانطور که دولت اعلام نموده باید بی سوادی ریشه کن شود لذا لازمه از این امر استقبال نمود و در این راستا بکوشیم.

ایشان در آخر متذکر شدند: قرآن بخوانید و روخوانی قرآن را بیاموزید تا از این آفت ها و تهاجم های خطرناک و مخرب دشمنان اسلام در امان بمانید.

الخلیل آنلاین