عمده جوانان بخش ۲۵ هزار نفری بم پشت سراوان علی‌رغم استعدادهای ورزشی از یک زمین مناسب بازی بی‌بهره هستند و در زمین‌های نامناسب کنار جاده بازی می‌کنند

به گزارش سنت نیوز؛ گاهی نشستن پای صحبت های جوانان روستای بم پشت به دلیل داشتن آرزوهای حداقلی آن قدر تلخ و غم انگیز است که واقعاً ضعف عملکردی مسئولان در عدم توجه به زیرساخت های موجود در روستاهای بخش بم پشت را می‌رساند.

روستای مورتی مرکز قبلی بخش بم پشت از توابع شهرستان سراوان  فاقد هرگونه امکانات ورزشی است و جوانان این روستا برای ورزش کردن و یک مسابقه ساده باید مسافت ۱۵ کیلومتری تا شهر سیرکان را طی کنند؛  این مسیر خطراتی را برای آن ها به دنبال دارد و کمبود فضا و امکانات ورزشی به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات موجود در روستاهای بخش بم پشت به شمار می‌رود.

ساسان درازهی جوان فعال روستای مورتی می‌گوید: روستای مورتی در واقع مرکز ده روستای اطراف خود است که جمعیتی شش هزار نفری را تحت پوشش دارد و در صورت وجود امکانات ورزشی و فرهنگی در این روستا، برای جوانان و نوجوانان باقی روستاها نیز قابل استفاده است.

وی در ادامه گفت : جوانان روستاهای بخش بم پشت برای تمام مسابقات فوتسال از جمله ماه رمضان ، دهه فجر و… باید به سیرکان بروند که  به دلیل نامناسب بودن جاده خطراتی را  برای آن‌ها دارد.

این فرهنگی فعال می‌گوید: زمین بازی که در روستای مورتی است علاوه بر آنکه خاکی بودن در کنار جاده روستا هم قرار دارد و شرایط استانداردی برای بازی ندارد. زمین شخصی با کاربری ورزشی و فرهنگی در این روستا وجود دارد که در صورت امکان برای واگذاری آن جهت راه اندازی زمین چمن مصنوعی به متولیان امر آمادگی وجود دارد.

این جوان در پایان می‌گوید: روستای مورتی پتانسیل و زیرساخت مناسبی در زمینه‌های ورزشی دارد که در صورت تامین اعتبارات لازم در این زمینه شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه ورزش‌های مختلف حرفه‌ای و بومی در روستای مورتی خواهیم بود.

محمد رضا گمشادزایی مدیر ورزش و جوانان در رابطه با مطالبه جوانان بم پشتی می‌گوید: پیگیری‌های لازم برای توسعه فضاهای ورزشی منطقه انجام شده است؛ قطعا منطقه بم پشت استعدادهای ویژه‌ای دارد و نیاز به توجه است که امیداوریم با اختصاص ردیف‌های خاص به‌زودی عملیات اجرایی پروژه‌های ورزشی به ویژه زیرسازی زمین‌های خاکی و چمن مصنوعی آن را آغاز کنیم.