فرماندار کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه به مصوبه مجلس بخش عمده مشکلات فاقدان شناسنامه در کشور از جمله این شهرستان حل خواهد شد و با توجه به اینکه بیشتر فاقدان شناسنامه در این منطقه از قشر محروم هستند با این اقدام از خدمات مختلف دولتی بهره‌مند می‌شوند

به گزارش سنت نیوز؛ حمیدالدین یوسفی روزچهارشنبه در نشست مدیر و کارکنان اداره ثبت احوال کنارک با تبریک روز ثبت احوال اظهار داشت: هویت و ملیت تمامی مردم با ثبت احوال گره خورده است و سازمان ثبت احوال به عنوان پاسدار حریم مرزهای تابعیت و هویت ملی ایرانیان، سابقه ای درخشان در کارنامه عملکرد خود به ثبت رسانده است.

وی افزود: قطعا اقدامات موثر و موفقیت های ثبت احوال مرهون تلاشهای ارزشمند دست اندرکاران خدومی است که با همت و نگاه بلند خویش و با استفاده از ظرفیت ها بویژه تحلیل داده های آماری دقیق و قرار دادن آنها در اختیار متخصصان امور برنامه ریزی زمینه پیشرفت و توسعه را فراهم کرده اند.

فرماندار کنارک تصریح کرد: همسویی با فناوری‌های روز دنیا برای ارائه خدمات الکترونیکی و برنامه های مدون ضمن کمک به پیشبرد هدف های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیربنای توسعه و آبادانی کشور را هموار و آماده می کند.

وی از تلاش ها و خدمات ارزشمند مدیریت و کارکنان خدوم ثبت احوال شهرستان کنارک قدردانی و برتلاش و تعهد همه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید تاکید کرد.

یوسفی با اشاره به نزدیک بودن انتخابات خاطرنشان کرد: ثبت احوال در حد توان و امکانات موجود در باب تحقق درخواست‌ها و صدور کارت ملی نهایت همکاری و مساعدت لازم را انجام دهد.

فرماندار کنارک اظهار داشت: مصوبه مجلس در ارتباط با فاقدان شناسنامه بزودی بسیاری از مشکلات خانواده های محروم را برطرف خواهد کرد.

۶۶ پرونده فاقدان شناسنامه در این شهرستان در دست اقدام است

سیف الرحمن رئیسی مدیر ثبت احوال کنارک نیز با اشاره به اینکه ۶۶ پرونده فاقدان شناسنامه در این شهرستان در دست بررسی است، گفت: یکی از معضلات و مشکلات ثبت احوال در استان سیستان و بلوچستان عدم اعلام واقعه وفات در مهلت قانونی ۱۰ روزه است که در صورت همکاری دهیاران و شوراها و مراکز بهداشت این عقب افتادگی را می توان جبران کرد.