به گزارش سنت نیوز، غلامحسین تیموری افزود: ۱۳ هزار تن انبه پاکستان نیز از خردادماه امسال تاکنون از طریق مبادی رسمی و قانونی برای تامین نیاز کشور ازمرزهای سیستان وبلوچستان وارد کشورشده است. وی بیان کرد: درسال گذشته ۲۰ هزارتن انبه وارد کشورشده است که ۹۰ درصد واردات انبه به کشور از طریق سه مرز […]


به گزارش سنت نیوز، غلامحسین تیموری افزود: ۱۳ هزار تن انبه پاکستان نیز از خردادماه امسال تاکنون از طریق مبادی رسمی و قانونی برای تامین نیاز کشور ازمرزهای سیستان وبلوچستان وارد کشورشده است.
وی بیان کرد: درسال گذشته ۲۰ هزارتن انبه وارد کشورشده است که ۹۰ درصد واردات انبه به کشور از طریق سه مرز رسمی میرجاوه،پیشین سربازومرزدریایی چابهاردراستان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.
وی واردات انبه به کشوررا ازخرداد تا شهریورماه براساس مجوز رسمی وزارت جهاد کشاورزی از سال ۹۲ اعلام کرد وافزود: انبه، پاپایا، موز، آناناس و نارگیل ازمیوه های گرمسیری دارای مجوزواردات هستند که درحال حاضر انبه ازمرزهای استان وارد کشورمی شود.
تیموری بااشاره به رعایت مسائل قرنطینه ای و نظارت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و گمرک درواردات انبه گفت: انبه های وارداتی داخل کارتن های دارای گواهی بهداشتی است وانبه های جعبه چوبی بدون رعایت مسائل بهداشتی به صورت قاچاق وارد می شود که مصرف آنان توصیه نمی شود.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان به لحاظ داشتن آب و هوای مرطوب به ویژه در قسمت جنوب، بیشترین میزان تولید میوه‌های گرمسیری را به خود اختصاص داده که به عنوان یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر این منطقه از آن یاد می ‎ شود.
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه موز، انبه، کنار، چیکو، تمبرهندی، نارگیل و گواوا از جمله میوه‌های گرمسیری در جنوب سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: از لحاظ تولید میوه های گرمسیری استان سیستان وبلوچستان رتبه اول کشوری را دارد.
وی خاطرنشان کرد: میوه های گرمسیری بیشتر در جنوب استان و مناطق چابهار ؛ نیکشهر، سرباز و ایرانشهر تولید می شود.