اولین مزایده حضوری و عمومی فروش سوخت مرزنشینان شعاع بیست کیلومتر مرز در استانداری برگزار شد .

به گزارش سنت نیوز، در جلسه کارگروه سوخت استان که پیش از برگزاری مزایده به ریاست نورا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و اعضای کارگروه و نمایندگان دستگاه های نظارتی برگزار شد، وی با بیان اینکه پس از تغییر نحوه فروش فرآورده از سوی وزارت نفت و ابلاغ دستور العمل جدید فروش، رشد چشمگیری در عایدات اجرای طرح شاهد بوده ایم اظهار کرد؛ نتایج مزایده برگزار شده در اسفندماه سال گذشته که با تخصیص مناسب و به موقع فرآورده از سوی وزارت نفت همراه شد، فروش پانزده میلیون لیتر سوخت و کسب دوازده میلیارد تومان سود برای مرزنشینان بود که این مبلغ هم اینک به بیش از هفتاد هزار خانوار مرزنشین ساکن در شعاع بیست کیلومتر مرز استان و به ازای هر خانوار صد و پنجاه هزار تومان در حال توزیع است .

همچنین استاندار نیز پیش از این در جلسه ساماندهی سهمیه سوخت مرزنشینان سیستان و بلوچستان گفته بود؛ ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان از محل فروش سوخت در مرز به هر یک از خانوار‌های مرزنشین سیستان و بلوچستان، پرداخت خواهد شد .

موهبتی افزود: در اجرای این طرح، برای ۷۶هزار سرپرست خانوارهای مرزنشین استان، پرونده تشکیل شده که شامل مرزنشینان ساکن تا شعاع ۲۰کیلومتری از مرز است .

استاندار بیان کرد: در سال های اخیر، پرداخت عواید حاصل از فروش سوخت به مرزنشینان با کندی و تفاوت در مبلغ صورت می گرفت که با برگزاری مزایده عمومی و تعیین تعاونی های مرزنشینان به عنوان کارگزار، اجرای این طرح از شفافیت کافی برخوردار خواهد شد .

موهبتی با تاکید بر تلاش برای ایجاد رفاه نسبی مرزنشینان بیان کرد: باید کمک کنیم تا مرزنشینان به رفاه نسبی برسند و در کنار این امر با پدیده قاچاق سوخت برخورد کنیم زیرا قاچاق علاوه بر ایجاد بی نظمی در اقتصاد، به آن آسیب می زند .