نماینده مردم شهرهای جنوب بلوچستان در مجلس خواستار ایجاد بندر خشک در شهرستان نیکشهر در پسکرانه بندر چابهار شد.

به گزارش سنت نیوز؛ معین الدین سعیدی در نشست مشترک با سرپرست وزارت صمت در چابهار اظهار داشت: با توجه به وجود استعدادهای بالقوه و بالفعل معدنی در شهرستانهای فنوج، قصرقند و نیکشهر انتظار داریم در بحث استخراج ،فناوری و تغلیظ مواد معدنی واحدهای صنعتی در این منطقه ایجاد شود و با مشارکت بخش خصوصی نیازمند یک بندر خشک در شهرستان نیکشهر پس کرانه بندر چابهار است.

وی افزود: در شرایط تحریم مرزها می‌توانند بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع کنند؛ متاسفانه گاهاً دچار خود تحریمی در حوزه مرزها شدیم بلاخص در مرز ریمدان، وقتی که مشاهده می‌شود آن طرف مرز تمام زیر ساخت ها آماده شده و این طرف مرز زیرساخت چندان مطلوب نیست دچار سرافکندگی می شویم.

نماینده مردم چابهار،کنارک، دشتیاری، نیکشهر و قصرقند در مجلس با بیان اینکه مرز ریمدان درسطح ملی باید دیده شود خاطرنشان کرد: جایگاه مرز بین المللی ریمدان باید مشخص شود چرا که رونق آن اقتصاد ملی را متحول خواهد کرد و  نیاز است از این بن بست نجات یابد.

سعیدی در ادامه گفت: در سالی که مزین به نام جهش تولید است، بخش تولید ۴۵درصد تولیدی ناخالص داخلی یک سوم سهم اشتغال کشور و چیزی حدود ۷۵درصد صادرات غیر نفتی دارد اینکه هنوز تکلیف وزارت صنعت معدن و تجارت  مشخص نشود نه با تدبیر سازگاری دارد و نه با امید.

وی افزود: افزایش ۸درصدی خوردو را داشتیم اما نقدهای برکیفیت همچنان باقی است برای اولین بار از سرافکندگی واردات چادر مشکی خلاص شدیم این هم از همت جهادی در سال جهش تولید است.

وی در پایان گفت: در شرایط تحریم بسیار از بخشها دچار خسارت شدند، بخش صنعت ۲/۱درصد و سهم معدن ۱/۹درصد رشد داشته است که نشان از اصول و موازین جهش تولید برمبنای اقتصاد مقاومتی بوده و در این بخش خوب عمل کردیم.