سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کشور بنگلادش با جمعیت ۱۶۰ میلیون نفری که مسلمان نیز هستند، به ویژه در ماه مبارک رمضان به خرمای تولیدی استان شما نیازمند است و ما خواهان واردات خرما از سیستان و بلوچستان به کشور خود هستیم.


به گزارش سنت نیوز، مجیب الرحمان بویان در این دیدار افزود: کشور بنگلادش در شرایط رو به رشد اقتصادی قرار گرفته و علاقمند به توسعه روابط اقتصادی مورد مبادلات تجاری برای حضور تجار ایرانی و سرمایه گذاری دو کشور هستیم .
وی بیان کرد: در حال حاضر میزان مبادلات تجاری بین دو کشور ایران و بنگلادش کمتر از ۱۵۰ میلیون دلار است که ما به دنبال افزایش مبادلات هستیم .
سفیر بنگلادش در ادامه اظهار کرد: این کشور چهارمین تولید کننده برنج دنیاست و از طرفی نیازمند کود اوره تولید ایران است که امیدوارم شرایط برای مبادله این کالاها فراهم شود.
وی همچنین به حضور دانشجویان ایرانی و بنگلادشی در دانشگاه های دو کشور هم اشاره کرد و افزود: وجود این دانشجویان حلقه ارتباطی خوبی میان دو کشور ایجاد کرده است و می‌توانیم از این ظرفیت هم برای تبادل افکار و فرهنگ استفاده کنیم.