مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران بر استمرار توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تاکید کرد گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از خدمات کاروان سلامت در بخش ایرندگان بهره‌مند.


به گزارش سنت نیوز، حسین کتابدار اظهار کرد: هفته گذشته با همراهی هیاتی از کارشناسان برای انجام عمل نیاز سنجی و بررسی مشکلات موجود از بخش ایرندگان بازدید به عمل آمد.
وی افزود: پس شناسایی مشکلات و موانع موجود در بخش ایرندگان تیمی متشکل از پزشکان متخصص در زمینه اطفال، زنان و دندانپزشکی، ماما و تکنسین دارویی تحت عنوان کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان تهران به این بخش اعزام و از روز یکشنبه هفته جاری در این بخش در خدمات رسانی می‌کنند.
کتابدار یاد آور شد: تاکنون در بخش ایرندگان ۴۳۶نفر از خدمات ویزیت و داروی رایگان بهره مند شده و همچنین ۲۷۵ سبد غذایی نیز در ۱۰ روستای این بخش توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد: سایر اقلام شامل لباس، اسباب بازی، چراغ قوه و لوازم تحریر نیز در بین مردم و کودکان توزیع شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با تاکید بر استمرار توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته گفت: باتوجه به حاکمیت بیش از یک دهه خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از دامپروری و کار کشاورزی مردم با آسیب های جدی روبرو شده که در وهله اول کمپین ملی نذر آب با هدف تامین آب مناطق محروم توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.
وی ادامه داد: در راستای گسترش خدمات این کمپین ۱۹ کاروان سلامت از استان های کشور به ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان اعزام شدند و کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان تهران به شهرستان خاش تخصیص داده شد.