امیر بیات، معاون وزیر صمت گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب خط جدید ریسندگی شرکت صنایع بافت بلوچ ایرانشهر به زودی و با دستور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش سنت نیوز، امیر بیات، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در بازدید از کارخانه و شرکت گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر بیان کرد: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر احیای مجدد شرکت بافت بلوچ ایرانشهر، این موضوع در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت و طرح باز سازی شرکت صنایع گسترش بافت بلوچ در شهرستان ایرانشهر با جدیت آغاز شد.
وی ادامه داد: خط ریسندگی جدید در این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵ تن نخ در روز در بهمن ماه سال ۹۸ به صورت کامل راه اندازی شد.
مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: با راه اندازی مجدد خط ریسندگی ۱۵۰ نفر نیروی بومی جدید به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت شدند.
به گفته بیات، مطالعه ایجاد خط جدید ریسندگی این کارخانه در اواسط سال ۹۵ آغاز شد و بعد از تهیه گزارش امکانسنجی و استفاده از نظرات کارشناسان، سفارش گذاری ساخت و خرید ماشین آلات مورد نیاز از بهترین تولیدکنندگان موجود در دنیا با برترین تکنولوژی به ارزش پنج و نیم میلیون یورو  و ۷۵۵ میلیارد ریال در سال ۹۶ صورت گرفت.
وی تاکید کرد: در آینده نزدیک خط جدید ریسندگی کارخانه شرکت گسترش صنایع بلوچ از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.