محمودرضا رحمتیان گفت: طرح بازسازی واحد ریسندگی بافت بلوچ ایرانشهر در سفر وزیر صمت به سیستان و بلوچستان و با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گزارش سنت نیوز؛ محمودرضا رحمتیان، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر احیای مجدد شرکت بافت بلوچ ایرانشهر، این موضوع در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت و طرح باز سازی شرکت صنایع گسترش بافت بلوچ در شهرستان ایرانشهر با جدیت آغاز شد.
وی ادامه داد: پنجشنبه هفته جاری خط جدید ریسندگی کارخانه شرکت گسترش صنایع بلوچ از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.
این مقام مسئول با بیان این که بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر شهید بهشتی چابهار از دیگر برنامه های سفر وزیر صمت به سیستان و بلوچستان است، افزود: بر اساس برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از ۳۰ درصد کالاهای اساسی از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد می شود.
رحمتیان اضافه کرد: بازدید و بررسی روند اجرای فولاد مکران به عنوان طرح بزرگ صنعتی استان، آغاز عملیات اجرایی ساخت مخازن ذخیره روغن و افتتاح طرح بازسازی انبارهای استراتژیک طریق القدس در چابهار، بازدید از طرح بزرگ سیمان تیس با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی و افتتاح طرح آرمان گسترش نوین کنارک از دیگر برنامه های سفر وزیر صمت به استان است.
و ی خاطرنشان کرد: برگزاری نشستی به منظور بررسی موضوعات صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان پایان بخش برنامه های سفر مقام عالی وزارت به استان است.