علما، شورای روحانیت و افتاء، ائمه ی جمعه و جماعات اهل سنت سنندج با صدوربیانیه ای حادثه تروریستی شهر اهواز را محکوم کردند.


به گزارش سنت نیوز به نقل از کُردتودی، جمعی از علمای اهل سنت سنندج در پی حادثه تروریستی که در جریان برگزاری رژه نیرو‌های مسلح اهواز رخ داد ضمن محکوم کردن این حادثه گفتند :حادثه ی تروریستی شهر اهواز که در آغازین روز هفته ی دفاع مقدس رخ داد در واقع در چنین روزی بود که صدام معدوم دست به حمله علیه ایران اسلامی زد و این نشان از آن دارد که دشمنان انقلاب اسلامی دست از طراحی توطئه علیه این ملت بر نمی دارند، توطئه ای که باعث شهادت جمعی از نیروهای عزیز مسلح و جمع دیگری از مردم خصوصاً کودکان و زنان بی دفاع گردید.
این گروهک ها دست پرورده ی استبداد آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم های مرتجع منطقه با این اعمال وحشی گری ها می خواهند ثبات ، یکپارچگی و وحدت اقوام مذاهب ایران اسلامی را بر هم زنند و به اهداف شوم خود که همانا سلطه ی دشمنان بر ملت ایران است دست یابند اما بی شک ملت ایران اقدامات آنها رابر زمین خواهند زد.
ما علماء، شورای روحانیت و افتاء، ائمه ی جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان سنندج این اقدامات جنایاتکارانه و توطئه های خبیث دشمنان و گروهک های تروریستی را محکوم می کنیم و از نیروهای امنیتی و نظامی درخواست می کنیم به شدت جواب این اعمال ننگین و ضد بشری گروهک های تروریستی را بدهند.
لذا ضمن محکوم کردن این اعمال گروهک های تروریستی، تسلیت خود را به پیشگام مقام معظم رهبری ، خانواده های معظم این شهدا عرض می کنیم و برای شهدا رفع درجات و برای مصدومین و جانبازان این حادثه شفای عاجل را از خداوند منان خواستاریم.

مرکز بزرگ اسلامی و شورای روحانیت و افتا شهرستان سنندج