وقوع چند انفجار در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، در روز شنبه، ۲۹ فروردین، باعث کشته و زخمی شدن بیش از صد نفر شد.

به گزارش سنت نیوز، حضرت حسین مشرقی‌وال، سخنگوی پلیس ننگرهار به خبرگزاری ها گفت که نخستین رویداد حملۀ انتحاری در ناحیۀ اول شهر جلال‌آباد رخ داده‌است. انفجار در ناحیه شلوغ و پرجمعیتی به وقوع پیوسته است.
فضل احمد شیرزاد، فرماندۀ پلیس ننگرهار می‌گوید که “در اولین رویداد ۲۲ تن کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی گردیده‌اند”.
اما مسؤلان بهداشتی در بیمارستان مرکزی شهر جلال‌آباد گفته‌اند که ۳۷ تن در سلسله انفجارهای امروز کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.
در این رابطه فضل احمد شیرزاد، اعلام کرده که در زمان این انفجار، ماموران دولتی برای گرفتن حقوق خود به بانک مراجعه کرده بودند.
به گفته فرمانده پلیس ننگرهار، پیش از این انفجار، یک انفجار دیگر هم در یک زیارتگاه رخ داده که تلفاتی در پی نداشته و ماموران پلیس با خنثی کردن مواد منفجره در یک محل دیگر، از انفجار سوم جلوگیری کرده‌اند.
پس از این حوادث، ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند، این انفجارها را به دلیل برجای گذاشتن تلفات غیرنظامیان محکوم کرده و دست داشتن این گروه در آنها را رد کرده است.
اما گفته می‌شود شاهدالله شاهد که خود را سخنگوی داعش در منطقه معرفی می‌کند مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.
از سوی دیگر،‌ خبرگزاری ایسنا به نقل از منابع محلی افغانستان،‌ از یک انفجار دیگر چند ساعت پس از این انفجارهای مرگ‌بار در جلال‌آباد خبر داده است.
بر اساس خبر ایسنا،‌ انفجار یک بمب مگنتی که به یک خودروی غیرنظامی در جلال‌آباد چسبانده شده بود،‌ منجر به مرگ یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شده است.

منبع: سنی آنلاین